Přeji všem krásný den.

Nemám ráda přetvářku, ale jsou situace, kdy to ani jinak nejde. Snažím se se všemi jednat na rovinu, i když to není vždy příjemné a občas si tím dost zavařím, občas se ale přetvářce nevyhnu.

Přece neřeknu svému dítěti, že to, co namalovalo nestojí za moc,když vidím, jak čeká na pochvalu. Jednou jsem ale byla okolnostmi donucena se přetvařovat, až mi z toho bylo špatně a vím,že kdyby bylo třeba,udělám to znova.

Tehdy zrovna moje drahá polovice skončila po operaci v nemocnici a byla na tom dost bledě. Po delším pohovoru s lékaři mi bylo vysvětleno, že oni už nic moc nezmůžou, že teď musí zafungovat psychika a je na mě, jak to udělám. Že mi jen doporučí, abych se snažila nedat najevo, co všechno vím a jak na tom manžel je, že se prostě musím tvářit, jako by se nic hrozného nedělo. Řeknu vám,že jsem si myslela, že to nedokážu.

Když jsem za ním šla na návštěvu, podlamovala se mi kolena a chtěo se mi brečet. Ale člověk je tvor silný a i když bych nikdy nevěřila tomu, že to jde, tak jsem byla po celou dobu návštěvy naprosto klidná a vyrovnaná a nedala na sobě znát, co všechno vím.

Přestože přetvářku jako takovou nesnáším, může se stát, že se někdy bude hodit. Pěkný den nejlépe bez přetvářek přeje Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ano, tohle jsem myslela tou milosrdnou lží. Divím se, že žádná jiná čtenářka ji nezná. Simona

Už jste také použily přetvářku za dobrým účelem? Prostě jste nikomu nechtěly ublížit? Ještě půl hodinky pište na

redakce@zena-in.cz

Reklama