Zdá se, že doba, kdy zářivé blondýnky byly sexuálním symbolem, pomalu končí. Alespoň v Hollywoodu to tak vypadá.

 

Internetový server Sky News totiž přišel s informací, že nejedna celebrita dala sbohem zlatavé hřívě a vrátila se k původní barvě svých vlasů.

Důvod? Blond prý začíná být nudná, okoukaná, prostě out.

 

Že by ženy a dívky spoléhaly na to, že tmavé vlasy jim podtrhnou inteligenci a dodají tak na serióznosti?

Popravdě, nevím, zda zrovna vlasy jsou v tomto směru tím nejhlavnějším faktorem. Ale na hollywoodské vrtochy jsme si už asi zvykli všichni. Jedna éra střídá druhou a žádná celebrita nechce být mimo hru.

 

Ale nechme Hollywood žít si svůj vlastní život a podívejme se, jak to s módou - co se barvy vlasů týče - vypadá u nás...

 

Faktem je, že barvy různých odstínů lomcují s trhem. Vybrat si barvu, po které toužíme, není vůbec těžké.

(Tím pochopitelně nemyslím různé extravagantní barvy, které sem tam vidíme na ulici).

Na mysli mám klasické odstíny od černé jako noc až po oslnivě blond. Která barva u nás frčí a která je v žebříčku oblíbenosti na posledním místě?

 

Irena Kropeníčková, kadeřnice:

„Příliv zákaznic, které chtějí být blondýnkami, máme hlavně z jara. A to se v podstatě rok co rok opakuje. V současné době v našem kadeřnictví převládají zákaznice, které chtějí svou přírodní barvu jen oživit, nikoli radikálně změnit. Ale například s přáním obarvit vlasy na černo jsem se nesetkala už nějakou dobu. Ale to pochopitelně nic ve světě módních trendů neznamená, protože obarvit si vlasy doma není v dnešní době již nic složitého.

Pravdou je, že ve světě se probouzí móda přírodních vlasů a chemické blondýnky jdou do ústranní. Jenže tato móda už nastupovala několikrát a nikdy neprorazila úplně, a hlavně nikdy nevydržela dlouho. Je to spíše taková nárazovka, která rychle vyprchá. Nevěřím, že by někdy skutečně blond vlasům odzvonilo. Ať přírodním, či odbarveným.“

 

Móda nemóda, každému sluší něco jiného. Takže řídit se pokaždé jen módou může znamenat pěkný šlápanec vedle. Budeme in, budeme moderní a budeme vypadat jako strašidla... Pamatuji si, jak kdysi Lucka Bílá vyprávěla o tom, že i ona zatoužila být blondýnou. A blondýnou byla ... pár hodin. Prý když se viděla v zrcadle, musela se smát sama sobě. Vyzkoušela a fofrem zapomněla na touhu experimentovat s barvou.

 

A co na to muži? Jaká jim se líbí žena? Blondýna, hnědovláska, černovláska, zrzka? Na to jsem se zeptala na jednom známém českém chatu:

 

Jarda.Hla1980: tmavě hnědý vlasy

ArcherTom: mně se nejvíc líbí blondýnky

Coufex: mně se teda libí spíš tmavší barvy vlasů

Sendwix: vlasy jsou nejlepší dlouhý a červený

elfmanus: brunety s dlouhými vlasy

Lucas...: samozřejmě brunetky, špinavý blond je taky ještě ok a musí být středně dlouhý

Nola77: já mám rád jak blond, tak černovlasé ... jen mám rád dlouhé vlasy

Kolobeh - haldy: záleží podle postavy ... ale určitě černovlásky

Dirt-devil: líbí se mi hnědá barva a různý odstíny tmavých barev (jsem prostě na brunetky)

GOGOSU: zrzky, brunety, blondýnky ... prostě líbí se mi všechny.

krtek44: mám radši brunetky...

ToNovy: barva? Já nejraději přírodní ... jinak mě spíše zajímá délka než barva

R.A.T.M: líbí se mi hnědá barva

 

Chtěla jsem na závěr napsat něco ve smyslu, že na barvě vlasů stejně nezáleží, podstatné je, jaké jsme uvnitř. Nemyslím, že tato věta není pravdivá, je. Jenže mi připadá tak trošku neupřímná. Odbarvím si hlavu a místo sexy blond budu mít zářivou mrkev – pak mi ona věta, že nezáleží na barvě vlasů, ale na tom jaká jsem, bude znít jako ta nejpitomější fráze na světě...

 

Takže nic takového. Chceme se líbit, být sexy, být in. Jsme ženy a prostě k nám tento chtíč, tato touha patří a nemyslím si, že je to něco špatného.

 

A vrtochy Hollywoodu? Ty prostě byly, jsou a budou... A je jen na nás, zda je budeme následovat, nebo zda se vydáme svou vlastní, originální cestou.

 

Všem dotázaným děkuji za odpověď

Reklama