Nejnovější nadace

  • Posíláte své děti každý rok na tábor? Některé děti na táboře ještě nikdy nebyly. Je to tím, že pocházejí z chudých rodin, ubytoven nebo azylových domů. Pomůže jim každá koruna. Potřebují například spacáky, koupací rukávky či repelenty.

deti.jpg

  • Další nadace pomáhá dětem, které mají potíže ve škole a jejichž rodiny se dostaly do složité a tíživé životní situace. Tito rodiče mají často pouze základní vzdělání  a nemohou nebo neumí dětem se školou pomoci. Pokud jim nepomůžeme, většinu z nich čeká osud jejich rodičů: život v chudobě a nejistotě a dlouhodobá závislost na sociálních dávkách. Přitom právě vzdělání je účinným způsobem, jak se vymanit ze začarovaného kruhu chudoby a vyloučení a mít v životě možnost se uplatnit.

shutterstock-735971812.jpg

pp.jpg

Zdroj fotografií: Shutterstock a Slavíme velkoryse

Jak na to

Nejprve si vyberte člověka, kterému byste touto formou chtěly udělat radost. Může to být vaše oslava narozenin, vaší kamarádky či manžela. Potom zvolte, komu byste chtěli pomoct. „Za těch pár let jsme tam měli už i pár svateb, což je opravdu velmi velkorysé. V posledních měsících si často lidé vybírají právě pomoc znevýhodněným českým dětem, což nás vždy dojímá, protože lidé posílají pěkné dary,“ říká Tereza Kurovská z Člověka v tísni.


Oslavu na stránkách nadace vytvoříte pomocí jednoduchého formuláře,  pojmenujete ji, napíšete pár řádek svým blízkým, čímž jim sdělíte svůj záměr pomoci a vybere fotku. Jakmile svou oslavu založíte, zaktivní se a zveřejní nejpozději následující pracovní den na stránkách Slavíme velkoryse. Potom už odkaz sdílejte, kde to jen půjde. Vaši přátelé totiž budou přispívat na oslavu peníze a vy můžete sledovat, jak budou dary přibývat. Za dobu fungování nadace vzniklo 327 oslav, zapojilo se 2748 z vás, vybralo se 4 849 132 korun.

Čtěte také:

Reklama