Průměrná žena na sebe během dne nanese více než pět set chemikálií prostřednictvím běžné kosmetiky. Je jen přirozené, že v době, kdy si pomalu začínáme uvědomovat škodlivé vlivy kolem nás, stále více žen volí přírodní kosmetiku. Vyšší cena není pravidlem a vaše pleť vám určitě poděkuje.

Fleur de Santé

Přírodní kosmetika vaši pleť uzdraví a tím jí dlouhodobě pomůže, Foto: Fleur de Santé

Přečetla jste si někdy složení vašeho oblíbeného krému? Dát si tu práci a zjistit, co jednotlivé chemické názvy znamenají, se rozhodně vyplatí. A možná budete docela překvapená - objevíte ropné oleje, umělá barviva a emulgátory se zbytky karcinomů. V běžné kosmetice jsou tyhle „dobrůtky“ normální. A co na to vaše pleť?

Chemie v kosmetice je jen krátkodobá slast

Krátkodobě dostanete to, po čem toužíte - hladší pleť, méně vrásek a vypnuté kontury. Jenže z dlouhodobého hlediska je klasická kosmetika zabijákem přírodní krásy a čistoty vaší pleti. Když se před pěti lety objevily výsledky firmy Bionsen s výsledky testů, spousta žen byla v šoku. Odborníci totiž spočítali, že během dne na sebe naneseme pět stovek chemických sloučenin.

Fleur de Santé

Olivový olej ve výrobcích Fleur de Santé bude vaši pleť hýčkat, FOTO: Fleur de Santé

Přírodní kosmetika funguje pomaleji - jenže ve výsledku mnohem účinněji. Dlouhodobým používáním přírodní kosmetiky totiž svojí pleti prospíváte a díky tomu jsou pak výsledky takové péče trvalejší. Vaše pleť, vlasy, nehty, prostě všechny části vašeho těla, které vyžadují kosmetickou péči, budou pomalu ale jistě zdravější a krásnější. Takže co si vyberete: krátkodobou slast, která vašemu tělu ubližuje, nebo přírodní a dlouhodobou ozdravnou péči?

Fleur de Santé

Olivový olej v kosmetice není žádnou novinkou - používali ho už v antice, FOTO: Fleur de Santé

Olivový olej jako přírodní lék

Nic samozřejmě není černobílé a mnoho firem chce na vzestupném trendu přírodní kosmetiky vydělat. Objevují se výrobky, které mají k přírodní kosmetice daleko a pod zeleným obalem prodávají klasický kosmetický obsah. Jak poznat kvalitní přírodní kosmetiku?

Jak poznat přírodní kosmetiku?
Přírodní kosmetika by neměla obsahovat barviva, syntetické parfémy, konzervanty, parabeny nebo parafíny. Její šetrnost spočívá nejen v přístupu k vašemu tělu, ale i k přírodě - je vyráběna v recyklovatelných obalech, netestuje se na zvířatech, využívá přírodních zdrojů a sleduje ekologické trendy. V přírodní kosmetice jsou ropné oleje nahrazovány oleji a tuky výhradně přírodního původu. Umělá barviva v ní nenajdete, stejně tak se výrobci přírodní kosmetiky vyhýbají použití chemických emulgátorů, které sice dělají kůži propustnější, ale mohou obsahovat karcinomy.

Dlouhodobě nejoblíbenějšími produkty jsou ty z oliv a olivového oleje. Ostatně olivovým olejem se lidé potírali už v antice. Přírodní kosmetika obsahující olivový olej pleť zjemňuje a hydratuje, a protože obsahuje i nemalé množství vitaminu E, chrání pleť před stárnutím a volnými radikály. Olivový olej se svým složením podobá lidskému mazu, dokáže pomoci s léčbou spálenin a přírodní kosmetika, ve které je obsažený, je vhodná i pro alergiky a ženy s citlivou pokožkou.

Jakou přírodní kosmetiku koupit?

Přírodní kosmetika s výtažky z oliv je specialitou švédské společnosti Fleur de Santé, jejíž výrobky patří k tomu nejlepšímu v přírodní kosmetice.

Tipy na přírodní kosmetiku s olovovým olejem:

Fleur de Santé

Zjemňující tělové mléko Olive Oil
Tělové mléko s olivovým olejem má skvělé zjemňující účinky na suchou, dehydrovanou a citlivou pokožku celého těla. Lehce se vstřebává a zanechává pokožku sametově jemnou, přirozeně zásobenou a osvěženou.

Fleur de Santé

Sprchový gel Olive Oil
Sprchový gel s obsahem olivového oleje, vitaminu E a pšeničných proteinů Vaši pleť jemně vyčistí a zanechá ji hydratovanou a svěží. Vhodné pro suchou a citlivou pleť.

Fleur de Santé

Maska na vlasy Olive Oil
Hluboce vyživující maska s výtažky z olivového oleje pro zdravé a hydratované vlasy od kořínků až ke konečkům. Extrakt z olivového oleje vaše vlasy do hloubky vyživí, takže budou lesklé a zdravé.

Autor: Lucie Štěrbová a Fleur de Santé

Reklama