Když se nebudeš učit, půjdeš do fabriky
Je pravda, že vzdělání je důležité a je třeba na něj apelovat. Už jsme ale také od všímavých dětí zaslechly, co je vlastně špatného na tom, jít pracovat do té fabriky? Člověk může ve fabrice dělat třeba manažera. A navíc, i když jsme se nikdy pořádně neučily, stejně se máme dobře.
Když si nebudeš uklízet pokoj, nikdo si tě nevezme
Fráze, kterou si podvědomě maminky rozšířily mezi sebou a používají ji jako přes kopírku. Ono je něco jiného neuklízet si pokoj v pubertě a něco jiného neuklízet si svůj vlastní byt v produktivním věku. Navíc maminky, jdete vždy svým dětem příkladem?
Mohlo by vás zajímat: Děti, píše (volá) Ježíšek! Tipy pro rodiče, kde objednat dopis, pohled či telefonát
Peníze nerostou na stromě!
Ano peníze nerostou na stromě, ale vaše děti kolikrát viděly, jak si zbytečně kupujete za tatínkovy peníze drahý parfém. Dětem je celkem jedno, kde peníze berete, jejich hodnotu si stejně uvědomí až v pozdějším věku, kdy si je budou vydělávat samy.
Když jsem byla ve tvém věku, měla jsem tebe!
To je sice silný argument, ale postrádá smysl. Co má dělat vaše dítě s tím, že jste ho měla brzo? Pokud se vám zdá na svůj věk dětinské a neschopné, roli v tom bude hrát výchova.
Když budeš nosit krátké sukně, říkáš si o to
Fráze, která už je v dnešní době přímo vulgární. Ženy mají právo nosit si, co chtějí a vaše děti si o vás budou myslet, že žijete v jiném století.
Běž do svého pokoje a vrať se, až budeš normální
Typická věta, kterou jsme vlastně chtěly už slyšet. Znamenala totiž konec hádky. Jenže pojem normální má mnoho podob. A kdyby to bylo normální podle našich maminek, asi bychom z něj nevyšly do teď.
Mohlo by vás zajímat: Bála jsem se, že mé nenarozené miminko už nežije, vzpomíná Jana
Co bylo ve škole?
Nic. Odpověď, kterou má každý puberťák připravenou pro své rodiče a vypálí ji ještě dříve, než stihnete říct poslední písmeno. Možná je na čase začít uvažovat na jinou formulací nebo si odpověď sehnat jinde.
Takhle se mnou nemluv, nejsem tvoje kamarádka!
Když se to maminkám hodí, jsou naše nejlepší přítelkyně. Jako argument v hádce ale s oblibou používají právě tuto frázi. Tak co tedy, jsme nebo nejsme?
A když Monika vyskočí z okna, tak ty vyskočíš taky?
Když se vám dítě snaží mamince vysvětlit, že i Monika měla z písemky pětku, něco to znamená. Je to právě to, co chcete slyšet, když se ptáte, co bylo ve škole. Možná byla písemka opravdu těžká, mnohem jednoduší je ale odvětit tím, že vás výmluvy nezajímají!
Přestaň brečet nebo ti k tomu dám důvod
Některé maminky nesnesou, když jejich děti pláčou a jsou hysterické. Vyslovení této naprosto zbytečné fráze je jako zaklínadlo, většinou se totiž situace mnohonásobě zhorší.
Dokud to nedojíš, nehneš se od stolu
Některé děti jsou jedlíci, jiní ne. Rozhodně je ale nepřemluvíte tím, že je necháte u studeného jídla sedět hodiny. Je to ztráta času a místo toho, se mohou jít právě třeba učit! Až budou mít hlad, tak se ozvou.
Proč? Protože jsem to řekla!
Nejhorší fráze, jakou můžete použít. Chápeme, že maminky musí mít autoritu, tu si však nezískají, když neudají ke svému rozhodnutí důvod. Děti si pak myslí, že jim zákazy dávají maminky naschvál, jen tak z plezíru.
Nový komentář
Komentáře
Ano, to je pravda, i když jsme se nikdy pořádně neučily, stejně se máme dobře, protože když máš tvrdý lokty, umíš podvádět tak si stvořenej do této doby , můžeš být manažer i se základní školou. Je spousty lidí ve vedoucích funkcích a v hlavě mají hov....
A co je spatného na tom dělat ve fabrice? Co je spatného na tom umět řemeslo?? Co by tam asi dělal manažér bez dělníků! Nojo, ja vim, dnes jsou dělnící .....
"A navíc, i když jsme se nikdy pořádně neučily, stejně se máme dobře." - Pokud se tato věta týká redaktorek tohoto magazínu, tak je velice pravdivá. Evidentně se nikdy nenaučily pořádně česky, natož psát články, ale živí se tím víc než dobře.
Ale asi bych se tím na jejich místě nechlubila. Dle známého "když už jsi u korýtka, tak aspoň nemlaskej". 
Na dotaz "co bylo ve škole" je vhodné začít jmenovat - okna, dveře, lavice, tabule, houba, křída, třídní kniha, kytky na okně, zvonek, přestávka... málokterý rodič vydrží naslouchat déle, než by dítku došly předměty, případně osoby, co byly ve škole
S tím jídlem to neznám, mí potomci by snědli cokoli kdykoli a chtěli by přidat. Ale asi bych to řešila klasickým "nechceš, nejez, neubyde" a až by později přišlo robátko, že má hlad, tak suchý chleba a sklenici vody. Nic jiného nezbylo, a vařit se bude až zítra. Možná by si to příště dítko rozmyslelo, ofrňovat se nad jídlem. 
A další hláška, kterou jsem si osvojila (tentokrát od vlastního syna): Proč?
"Protože prostě proto."
Já říkám "Zavři pusu a jez." Někde jsem to četla jako nesmyslnou rodičovskou hlášku a tak se mi zalíbila, že jsem ji zařadila do slovníku. A děti brzy pochopily, o co jde
Jinak v článku je velmi hezký nápad, že místo sezení u jídla se děti můžou třeba učit. No tak to jistě.
Co škola? Stojí.
Některé věty říkám, ale jinak, misto "Běž do svého pokoje a vrať se, až budeš normální" řeknu, běž do svého pokoje a až se uklidníš, tak se vrať a promluvíme si. A můj syn mi teda nikdy neřekne, že ve škole nebylo nic
vždycky mi řekne, co mají za úkol, nebo z čeho psali, jestli je známka nebo kdo zlobil :-D
U nás byl přísný taťka, ale dal se snadno oblbnout, sestra teda tvrdí, že ne, ale já jsem na to měla svoje metody. Ale říkal, když se budeš blbě učit, budeš utírat kravám ocasy, později toho nechal, já mám zvířata ráda. Když Marcela skočí do studny, skočíš tam taky, toho taky nechal, říkala jsem ne, zavolám jí pomoc. Chceš pár facek, jako varování, ať těch řečí nechám. Kdo nesní oběd, nedostane sladkosti, to říkala mamka a já taky. Když syn občas řval a neřekl proč, a byl větší, ptala jsem se, jestli chce přidat. Ale kdyby byl syn tak drzý jak já, pochytal by facek, že by to nespočítal, naštěstí byl hodný.
Když nedojíš oběd, nebudou žádné sladkosti!