baloňáky

Konečně přišlo tak dlouho očekávané jaro. Co jaro, jak je už dobrých pár let zvykem, rovnou léto a s ním příjemné teplo. Také jste s rozkoší odhodili zimní kabáty, objemné bundy a všechny ty vrstvy, které jste na sebe pěkných pár měsíců věšeli?

Ale být vámi, ještě bych se moc neunáhlovala a nechala si pro jistotu ještě nějakou rezervu, pro případ náhlého ochlazení. Znáte přece to nepopulární, ale pravdivé pořekadlo „Duben, ještě tam budem…“

Tak kde jsme to skončili? U rezervy. Co jsem tím měla na mysli? No přece starý dobrý baloňák neboli trenčkot. Odlehčený plášť, který se stal jedním ze základních pilířů (nejen) dámského šatníku.

baloňáky

Nevím, jak vy, ale já na tento kousek oblečení nedám dopustit. Mám ve své výbavě dva a tahám je od jara do podzimu.

Trenčkot je univerzální a dá se nosit prakticky ke všemu.

K sukni, kalhotám i k džínám, a vždycky vám dodá francouzský šik vzhled.

Má v sobě ležérnost, pohodlí i eleganci. Záleží na tom, co si pod něj oblečete. Kombinací a variant je nesčetně a umí vás proměnit podle potřeby, nálady i příležitosti.

baloňáky

S tričkem a džínami budete sportovní, s bílou košilí a klasickými kalhotami neodolatelně elegantní a šaty nebo sukně vás v kombinaci s trenčkotem promění v sebevědomou dámu, která ví, co se nosí.

A ještě jednu obrovskou výhodu má tento lehký kabátek. V chladnějších dnech si pod něj můžete klidně obléct přiléhavé sako nebo svetřík a nebudete vypadat jak nabalená pumpa.

baloňáky

Tak co vy na to? Neokouknete obchody? Věřte, nebude to ztracená investice, protože trenčkot je zaručená stálice na módním nebi.