Nakupujete v internetovém obchodě? Dávejte si pozor. Česká obchodní inspekce (ČOI) po celý loňský rok monitorovala úroveň obchodování v nich. Nedostatky zjistila v 628 e-shopech z 867 kontrolovaných, na které dostala tip. Nejčastěji šlo o užití klamavých obchodních praktik. Na co byste si měli dát pozor?

shop

„Spotřebitelům doporučuji, aby si před nákupem v e-shopu ověřovali sídlo a důvěryhodnost prodejce. Část podání adresovaných České obchodní inspekci se totiž týkala internetových obchodů, které jsou provozovány zahraničními subjekty se sídlem mimo státy Evropské unie. Právě nákupy v e-shopech ze třetích zemí představují pro spotřebitele zvýšenou míru rizika jak při dodání zboží, tak i při vymáhání spotřebitelských práv,“ upozorňuje Mojmír Bezecný, ústřední ředitel ČOI, která hříšníkům uložila pokuty ve výši 4,8 milionů korun.

Před nákupem v e-shopu si raději ověřte sídlo a důvěryhodnost prodejce. Ať už v obchodním rejstříku, na diskusních fórech nebo pomocí internetových vyhledávačů, více naleznete zde www.evropskyspotrebitel.cz/podvod.

Reklama