pracovní pohovor

Práci hledali v září na pracovních portálech nejčastěji řidiči, administrativní pracovníci, dělníci, operátoři a asistentky. Zvýšil se zájem o práci v administrativě, zejména ve státním sektoru. Vysokoškoláci hledali i nadále nejrůznější brigády.

Platy na běžných pozicích zůstávají stejné. V posledním roce se jen zastavil strmý růst platů na velmi kvalifikovaných pozicích jako například u programátorů nebo bankovních specialistů. Nejvyšší průměrné platy se nabízely ve Středočeském kraji, naopak nejnižší v kraji Karlovarském.

Na pracovním portále Agentka se v září o práci ucházeli nejvíce řidiči, dělníci, prodavači, svářeči a administrativní pracovníci. Vzrostl zájem o práci v administrativě a zdravotnictví, naopak klesl zájem pracovat jako obchodní zástupce nebo svářeč. I nadále platí, že lidé hledají zaměstnání především v místě svého bydliště. A to i za cenu toho, že budou pracovat mimo svou profesi.

Portál Správnýkrok zaznamenal největší zájem o pozici administrativního pracovníka, prodavače či prodejce, dělníka, asistentky a recepční, pokojské nebo servírky. Struktura hledaných pozic se od minulých měsíců příliš neliší. S jedním rozdílem, kterým je nástup profesí souvisejících s hotelnictvím a cestovním ruchem.

U portálu Sprace byl také nejžádanější profesí řidič. Následovala místa telefonních operátorů, referentů, recepčních, prodejců, pracovníků bezpečnostní služby a administrativních asistentek.

Reklama