V tomto období od března do konce srpna navštívilo naší ZOO v průměru bezmála 250 návštěvníků denně z celé České republiky včetně zahraničních turistů kteří navštěvují Prahu. O 3000 živočichů je ale potřeba se stále starat, i když jsou brány areálu zavřené. „Neustále potřebujeme minimálně 4 biology, aby zajistili alespoň základní péči o ryby“ vysvětluje majitel ZOO Jiří Zuska. „Jen krmení vyjde na 6 000 Kč denně“ dodává.

I přes zavřené brány jde život v areálu dál. V uplynulých dnech se například povedl odchov Dánii malabarských či došlo ke kompletní údržbě všech akvárií. Pokud s uvolněním restrikcí nebude navštěvovat naší expozici adekvátní počet návštěvníků, propadne se naše ZOO do ještě hlubší ztráty, která nejspíše převýší již předpokládanou 3 mil ztrátu a v tomto případě může mít dopad i na samotnou existenci tohoto největšího mořského světa v ČR.


Stejně jako ostatní ZOO i zde hledají možnosti finanční podpory ze strany dárců nebo předkupu zvýhodněných vstupenek, ale dle vyjádření pana Zusky se jedná o pomoc, která nemůže zabránit milionový ztrátám na konci roku.

Pobud bude vládní rozvolňování pokračovat v ohlášené tempu do Mořského světa se budete moci podívat od pondělí 25. 5. 2020. Přijďte podpořit všechny obyvatele Mořského světa.

Více informací najdete na stránkách www.morsky-svet.cz


Reklama