Na první pohled úžasný manželský pár. Martin (53) je vzdělaný, dobře finančně zajištěný, šarmantní muž, Ilona (39) atraktivní, velice sympatická žena. Mají spolu dvě krásné děti a tvoří harmonickou rodinu, která vypadá ideálně. Ale zevnitř ji začíná cosi nahlodávat a domeček z karet se pomalu hroutí.

manž

Ta ženská se má, nechodí do práce, jezdí si v luxusním autě, celé prázdniny si válí šunky na chalupě. Na starosti nemá nic jiného než uvařit, uklidit a utrácet manželovy peníze. To by se mi taky líbilo,“ šuškaly si závistivé drbny na vsi, kam občas zajela nakupovat.

Jenomže každá mince má svůj rub a líc. Iloně se tenhle způsob života tak ideální a romantický nezdá. Naopak, začíná se jí pěkně zajídat. Už nechce být závislá jen na manželových penězích, být celé dny sama doma a dělat servis rodině. Chce do práce, mezi lidi, konečně vylétnout ze zlaté klece. Klidně by vyměnila prázdniny se slastným nicneděláním za „obyčejnou“ dovolenou. I děti už ji přestávají potřebovat a ona postrádá smysl být jim neustále „ za zadkem“. Však ani ony o to dvakrát nestojí. Starší dospívající dceru to táhne mezi vrstevníky a mladší syn už se nechce držet máminy sukně a mazlit se jako dřív.

Najednou pochopila, že potřebuje změnu, jinak se z toho zblázní. Práce by jí určitě pomohla. Poznala by nové lidi a trochu se osamostatnila. Konečně by ji ostatní nebrali jako pěkný přívěšek bohatého manžela, ale jako samostatnou bytost. Jenomže toho se právě Martin bojí a o nějakém zaměstnání své ženy nechce ani slyšet. Trvá na tom, aby dělala doma zázemí a nikde „netrajdala“ (řečeno jeho slovy). Možná i na svou pohlednou ženu žárlí a bojí se, že by ho jednou mohla opustit s mladším.

Tím spíš že na ni (zřejmě kvůli rizikům v podnikání) nechal přepsat veškerý majetek. Najednou cítí nejistotu. Jeho vždy oddaná a loajální manželka se začíná stavět na zadní a rozpínat křídla. Zatím se zdánlivě nic neděje a vše vypadá jako při starém, ale uvnitř vztahu to začíná pomalu vřít a na povrch vyplouvají drobné signály, že to mezi nimi už delší dobu neklape.  

Dokonce i Silvestra tahle nerozlučná dvojka slavila odděleně. A to už o něčem vypovídá.