Pokud se muž pokusí znásilnit ženu, už brzy se mu to krvavě vymstí. A to do slova a do písmene. Ovšem jen v případě, že bude dotyčná chráněná novým speciálním zařízením podobným kondomu, které je z plastu, vkládá se do vagíny a uvnitř obsahuje ostnaté výběžky harpunovitě zahnuté směrem dovnitř. Jak uvedl server Novinky.cz, jakmile útočník do ženy vnikne, ostny se mu zaseknou do údu a celý „plastový kondom“ z něj pak dokáže odstranit jen lékař.

Zařízení, které vyvinuli v Jihoafrické republice, pojmenovali Rapex (odvozenina od anglického rape – znásilnění). Produkt na ochranu před nechtěným sexem bude na pultech drogerií, lékáren a obchodů již před koncem tohoto roku.

Prototyp Rapexu vytvořila matka dvou dětí Sonette Ehlersová již v roce 2005. Dva roky trvalo, než však získala potřebná povolení. V Jihoafrické republice je znásilňování vážným problémem. Ročně je tady přinuceno k sexu 1,7 milionu žen.

Jak se vám líbí nevšední nápad? Myslíte si, že by se výrobek uplatnil i u nás, například, když se ženy a dívky vracejí pozdě domů?

Reklama