• Chile

Sníte o chilské atmosféře ve svém domu? Vsaďte na eklektismus! Styl inspirovaný Chile je neobvyklou kombinací energického boho s tradičním řemeslem. Nesmí zde proto chybět dekorace z přírodního dřeva, kožené elementy a třásně. Nejlepší je kombinovat tyto prvky s nábytkem v jasných barvách béžové a šedé. Díky tomu interiér získá lehký a prázdninový charakter. A co s textiliemi? Vybírejte etnické motivy. To právě ony kralují mezi nejmódnějším aranžmá této sezóny.

5adf1f0d758cfobrazek.png

  • Bali

Nazývané ostrovem šťastných, láká Bali dech beroucí krajinou a fascinující kulturou. Inspirujte se tamními obřady a pravidelně hýčkejte svůj domov doplňky nejrůznějších druhů. Využívejte květiny, ovoce i aromatická kadidla. Tradiční ostrovní rituály se neobejdou bez bohatého zdobení. Ani ve Vašem domě by tak neměl chybět lesk zlata a stříbra ve formě rámů zrcadel, váz, luceren či figurek Buddhy. Tyto doplňky nejlépe vyniknou s ratanovým nábytkem a společně s čajovou soupravou pak navodí magickou atmosféru Bali.

5adf202b37c76obrazek.png

  • Japonsko

Japonsko, nazývané též „Země vycházejícího slunce”, je jedním z nejkrásnějších míst na světě, a to díky neobvyklému spojení dalekého východu s neustále kultivovanou tradicí. „Wabi” znamená jednoduchost, zatímco „Sabi” je krása vyplývající z času. Interiér ve stylu Wabi - Sabi má být v souladu s jeho uživateli. Ne dokonalý, ale ba naopak takový, který přirozeně podléhá zubu času a s ním spojeným procesům. „Pokud se rozhodnete pro toto aranžmá, vsaďte na nábytek v barvách země a spojte ho s keramickými doplňky. Důležité je použití textilií z přírodních materiálů, tj. zejména lnu a bavlny. Předměty malované starou japonskou technikou nazývanou „shibori” jsou současně důkazem, že krása je často otázkou náhody,” říká Marta Suchodolska, kreativní ředitelka Westwing.

5adf24abe99c8obrazek.png

  • Španělsko

Pokud jste extravagantní a odvážní, vybírejte směr inspirovaný městem Barcelona. Vzorované polštáře, koberce a nábytek v sytých barvách ideálně koresponduje s atmosférou tohoto uměleckého města. Milovníkům míst, která spojují tradici s modernou, se zcela určitě zalíbí styl Valencie. V takovém interiéru nesmí chybět dekorace ze skla, keramické dlaždice Azulejos a barva navazující na tanec paso
doble – červená. Posledním návrhem je okouzlující Andalusie, kde se mísí španělská kultura s arabskou. Použitím textilií s motivem exotických rostlin a zlatých nebo mosazných dekorací, se můžete snadno obklopit její atmosférou. Máte daleko k revolučním interiérovým změnám? Změňte pro začátek jedno oblíbené místo Španělů – kuchyni. Stačí barevné nádobí a nápadité kuchyňské doplňky a tento pokoj bude v mžiku prozářen radostí a jižanskou energií.

5adf26eebb947obrazek.png

Uložit

Uložit

Reklama