Drobnou sondu do všední reality pohřebnictví zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Brixík, jejíž známá podniká v tomto oboru již 30 let...

Jste mladí? Nepřemýšlejte o vlastním pohřbu!

Pohřbívání z druhé stránky

Přemýšlet v mladém věku o vlastním pohřbu mi přijde dost divné, ale představte si, že byste se od 10 let pravidelně s mrtvými setkávali. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše, prostě by vaši rodiče vlastnili pohřební službu, a vy byste již od raného dětství museli pomáhat. Mám takhle totiž jednu dobrou známou, která v této branži „pracuje“ již 30 let – loni jí bylo 40.

Myslím, že je to opravdu náročné zaměstnání a tak je třeba některé věci odlehčit. Nedávno nám třeba líčila historku, jak chtěla na trh s rakvemi v ČR vstoupit nová firma. A protože konkurence je veliká, rozhodla se pro zajímavou taktiku. Na všechny pohřební služby poslala upozorňovací úředně se tvářící dopis, který oznamoval insolvenci konkurenčních firem. A že pokud s nima nadále budou obchodovat, přijdou o své peníze. Nakonec to dopadlo tak, že „pohřebáci“ svědčili u soudu, protože to bylo označeno jako nekalé obchodní praktiky.

No a na závěr se rozloučím hláškou, kterou známá velice ráda používá: „Nemusí pršet, hlavně když kapou!

Brixík

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 4. 2013: Pohřby

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Krátce po 16.00 hodině se dozvíte, která čtenářka získala krásnou knížku...

kniha

Reklama