Vytrvalým potleskem odměnili diváci ve středu 6. dubna v Divadle Na Jezerce aktéry premiéry vrcholné tragédie Williama Shakespeara Othello, kteří se mnohokrát vraceli na jeviště, aby se poděkovali nadšenému publiku. A své dojetí neskrýval Lubomír Lipský, který seděl v první řadě spolu se svojí dcerou. 

lipský

V roli Jaga exceloval Radek Holub, v titulní úloze Maura se představil Martin Sitta, jeho ženu Desdemonu ztvárnila Tereza Němcová. Drama o lásce, závisti a žárlivosti s podtitulem Nejbělejší tvář může mít tu nejčernější duši nastudoval Jan Hrušínský. Premiéru si nenechaly ujít mnohé významné osobnosti kulturního života, mimo jiné houslový virtuóz Václav Hudeček se svojí ženou, herečkou Evou Hudečkovou, režiséři Juraj Herz a Jan Hřebejk, spisovatelé Jiří Hubač a Petr Jarchovský, herec a režisér Jan Kačer, Věra Kubánková a další.   

hrušínská

Othello přichází na jeviště Na Jezerce poté, co se tu setkala s velkým úspěchem Shakespearova komedie Večer tříkrálový. „Shakespeare byl chytrý. Věděl, že i jeho tragédie musí diváky především bavit. Proto jsou dodnes tak výjimečné a proto jednu z nich nyní na Jezerce uvádíme i my. Othello je strhující drama s poutavým dějem, a tak doufám, že jej diváci přijmou stejně dobře jako dříve například Petrolejové lampy,“ říká ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Sám viděl poprvé Othella v Národním divadle, když hrál Jaga jeho otec Rudolf Hrušínský.

Reklama