Chcete se choulet v náručí blízkých, relaxovat a čerpat síly. To platí i pro ložnici. Pokud se v ložnici necítíte v mrazivých měsících nejlépe, inspirujte se. Ještě nás čeká mnoho mrazivých nocí.

Udržujte v ložnici příjemnou teplotu
Ideální teplota v ložnici je 16 až 18 °C. Pokud jste zimomřiví, nepatrně ji zvyšte, ale nepřesahujte 19 °C. Obecně platí, že teplota v ložnici by měla být o 4–5 °C nižší než teplota, na kterou jste zvyklí v dalších místnostech v bytě.
Před spaním pravidelně a vydatně větrejte. Větrání v ložnici pustí dovnitř čerstvý vzduch, který je pro zdravý spánek zásadní.  Horko vašemu spánku neprospívá.

Vyměňte postel a matraci za kvalitnější
Mít klidný a tvrdý spánek i v zimě není možné na nevhodné matraci. Pokud se ráno budíte rozlámaní, zamyslete se nad změnou matrace nebo celé postele.

Zima je pro výměnu postele ideální období. Dlouhé zimní večery vás někdy zaženou do postele dříve a ráno zase sluníčko nebudí příliš brzy. To je dobře. Tělo sbírá síly, aby se vypořádalo s mrazy. V zimě je spánek velmi důležitý. Potřebujete kvalitní lůžko více než kdy jindy.
obrazek.png
Nepodceňte výběr matrace. Zdroj: vyspise.cz

Vybírejte z kvalitních matrací, pro bolavá záda. Vybírejte ze zdravotních matrací. Pro většinu lidí je nejlepší střední tvrdost matrace. Nezanedbávejte ani typ postele. Důležité je celé složení těla postele. Rošty nebo jiný systém podpory matrace dotváří vlastnosti matrace a je základem pro dobré spaní. 

Zaměřte se na barvy v ložnici
Barvy ložnice mají vliv na spánek i náladu. Hlavně barvy stěn vás obklopují ze všech stran a pokud vymalujete špatně, křiklavé barvy vám nedovolí klidně usínat a příjemně se probouzet. Jak se cítíte ve vaší ložnici? Není to ideální? Vymalujte. Malování v zimě má i své výhody a bát se ho nemusíte.
5c3f03c368ef1obrazek.png
Ložnice v příjemných barvách

Pro dobrý spánek mějte v ložnici barvy tlumené. Doporučuje se béžová, jemně fialová nebo růžová a světlá zelená. Nevhodné barvy jsou naopak červená nebo oranžová.

I barva nábytku hraje roli v tom, jak se v místnosti cítíte. Před nedávnem byl trendem bílý nábytek a my tvrdíme, že je to styl, který se v ložnici neomrzí. Pokud tedy sáhnete po kvalitní designové bílé posteli a doplníte ji dekoracemi v pastelových barvách, spojíte hned několik typů dohromady.
5c3f03dd39199obrazek.png
Kvalitní a velmi pěkná designová postel. Zdroj: materasso.cz

Nezapomeňte na doplňky
Nové roční období si žádá také změnu v interiéru. Až sladíte barvy v ložnici, zaměřte se i na doplňky. Krásné a kvalitní závěsy nejen že doplní atmosféru ložnice, ale také pomohou se zatemněním. A pokud si přispíte, nebude vás budit světlo.

Vliv na dobrý spánek má i kvalitní osvětlení. Sáhněte po designové lampičce, která svítí žlutým světlem. Takové světlo nenaruší váš spánkový rytmus a dobře se vám usne.

A nakonec zimní atmosféru navodí příjemný přehoz, který přes den přehodíte přes provětranou postel.
5c3f03fc4f1a3obrazek.png
Pěkný přehoz dokáže s vaší ložnici divy

Ke klidnému spánku mohou často chybět maličkosti. Přestavět nábytek, změnit peřinu, sáhnout po jiné lampičce nebo změnit rituály. Pro letošní zimu můžete zkusit zpříjemnit své spací prostředí a přečkat tak mrazivé období odpočatí.
 
 

Reklama