Být ženou rozhodně není jednoduchým úkolem. Obnáší to řadu komplikací a nepříjemností, které svobodnou vůlí jen těžko ovlivníme. Řada z nich je spojena s hormony a jejich výkyvy v průběhu měsíce. Kupříkladu až 25 % žen se potýká se nepravidelnostmi menstruačního cyklu. A to se může negativně podepsat na jejich plodnosti.

Více než polovině žen komplikuje každý měsíc premenstruační syndrom, což je soubor příznaků, které se objevují přibližně týden před začátkem krvácení. Naznačují, že hormony progesteron a estrogen se nenacházejí v harmonii a rovnováze. Negativních projevů je potom celá řada.

Žena může pociťovat velkou únavu, být přecitlivělá, podrážděná a mít sklony k depresivním myšlenkám. Často se objevuje také nadměrná chuť k jídlu, bolest hlavy, otoky končetin a prsou, přecitlivělost podbřišku, pocity plnosti apod. Zkrátka nejde o žádnou procházku růžovou zahradou.

Do boje nejen s PMS

S negativními projevy PMS je naštěstí možné bojovat. Základem je vyvážená strava a pohybová aktivita. V tomto citlivém období je vhodná například jóga, protahování či procházka. V jídelníčku je dobré se zaměřit na dostatek hořčíku a vápníku, což jsou prvky, které najdeme nejen v mléčných výrobcích, ale také třeba v máku či mandlích. Pozitivně působí také vitaminy skupiny B, železo a zinek.

Přestože váš mozek může v tomto období prahnout po litrech zmrzliny a několika tabulkách čokolády denně, věřte, že strava bohatá na nezdravé cukry a tuky vám v konečném důsledku spíše přitíží.

Pomoc lze hledat také v přírodě. Například v podobě přípravku Mastodynon®, který je přírodní nehormonální lék obsahující směs rostlinných extraktů.  Obsahuje například drmek obecný, který má pozitivní vliv na ženské hormony.

Mastodynon® je ve formě kapek a používá se k harmonizaci menstruačního cyklu a k úlevě od symptomů premenstruačního syndromu.

4250.jpg

Více informací najdete na stránkách ZDE

Mastodynon perorální kapky, roztok je lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Mastodynon by neměl být užíván před nástupem pravidelné menstruace v pubertě. Aby bylo dosaženo optimálního léčebného efektu, je doporučeno nepřetržité užívání po dobu 3 měsíců (i v průběhu menstruace). Před započetím léčby je u menstruačních poruch a pocitů bolesti, tlaku nebo napětí v prsou  a hmatných útvarů v prsou vždy nezbytné odborné diagnostické ověření příčiny obtíží a vyloučení jiných, závažnějších příčin.

Reklama