Květiny v truhlících se doslova předhánějí v kvetení a je na ně radost pohledět. Využijte jejich bohatého růstu a rozmnožte si ty nejkrásnější pomocí řízkování. Je to snadné, levné a rychlé. Poradíme, jak na to.

Nač utrácet za nové sazenice, nebo se trápit s přezimováním přestárlých rostlin, když si můžeme vypěstovat nové a zdravé exempláře. Ideálními květinami s dobrým výsledkem jsou třeba muškáty, fuchsie, nebo oleandry. Řízkování je skvělý způsob jak „prodloužit“ život oblíbeným květinám, nebo získat jejich další barevné varianty. Třeba od sousedky nebo kamarádky. (Společný zájem přece utužuje dobré vztahy).

řízkování

řízkováníŘízkování zvládne i začátečnice. Nepotřebuje k tomu nic než ostrý nožík, růstový stimulátor (není nutný) a truhlík  nebo květináčky s kvalitním, nejlépe pěstebním substrátem. Vždycky vybíráme pouze řízky ze zdravých rostlin. Odřízneme 10 - 12 cm dlouhé mladé výhony, ponecháme listy, ale odstraníme případné květy nebo poupata. Pro lepší zakořenění můžeme konec řízku namočit do stimulátoru, ale většina rostlinek dobře zakoření i v kvalitním, nejlépe pěstebním substrátu, který udržujeme vlhký. Optimální teplota pro pěstování je 20-25 stupňů.

Na zimu pak mladé sazeničky přemístíme do světlé místnosti s teplotou mezi 5-10 stupni.

Řízkovat můžeme nejen květiny, ale i drobné ovoce (rybíz, angrešt, jostu) a okrasné dřeviny jako jsou růže, ptačí zob, skalník, vrba a tavolník.

Ale o tom zase někdy příště.

Čtěte také:

Reklama