OVOStatistiky tvrdí, že alespoň jeden tradiční zvyk v době Velikonoc dodržuje celých 90 % českých rodin. Výzdobu domácnosti obvykle tvoří naleštěná vejce z obchodů - drátovaná, s cibulkovým vzorem, tradiční kraslice s voskovým reliéfem či gravírovaná. V košíkách koledníků pak končí vejce, při jejichž přípravě jste málem přišli o nervy. Zpočátku to šlo − vykoupali jste vejce ve vařených slupkách od cibule a rozhodli se, že vzniklé mapy vypadají docela efektně. Pak už to bylo horší − když jste vypotřebovali zásobu obtisků (většina z nich skončila na prstech potomků) a nastrkali s námahou další příliš malá nebo naopak příliš velká vejce do košilek univerzální velikosti, byli jste zralí na blázinec. Veškeré tohle martyrium si však můžete ušetřit a poměrně snadno vytvořit skutečně „trendy“ slepičí produkty na ozdobu i pro koledníky a přitom si ještě s dětmi užít spoustu legrace.

Kromě sáčků s pěti tekutými barvami (žlutá, červená, oranžová, modrá a zelená) najdete v balení OVO efekt mramor i jeden pár rukavic. Nejsou tam jen jako bonus. Právě s jejich pomocí totiž docílíte vajíček, která vám bude kdekdo závidět. A přitom je budete mít hotové za chvilku a bez zbytečného zašpinění. Jak tedy na to?

OVO

Obsah sáčku s vybranou barvou rozpusťte v půl litru horké vody (zhruba 70 stupňů Celsia) a přidejte 2 až 3 lžíce octa. Vyfouknutá, omytá a odmaštěná nebo natvrdo uvařená vejce ponořte do připravené lázně a koupejte je zde asi 10 minut. Jakmile je vyjmete, nastává ta pravá chvíle pro dětskou fantazii. Oblékněte potomkům rukavice a nechte je, aby různě otáčely vajíčka v prstech. Právě doteky rukou vytvoří požadovaný mramorový efekt. Pomocí rukavic můžete na části vajec nanášet i jiné barvy a tvořit nápadité, nezvyklé a veselé mramorové kombinace.OVO

 

Více najdete na www.mojevelikonoce.cz

Reklama