Tak jsem zavzpomínala a nedalo mi to ani moc práce, protože touhle dobou si vždycky vzpomenu...

Začátkem května máme pravidelně dvě akce dva víkendy po sobě a zároveň máme já a jeden kamarád narozeniny také týden po sobě. Jeden rok, když nám bylo 25, jsme s pár holkama z oddílu přijely na první akci, kde nás zastihla průtrž mračen a tak jsme díky tomu spaly právě u kamaráda doma. Protože jsme věděly, že má narozeniny, šly jsme druhý den po skončení programu do obchodu a nakoupily vše potřebné po té, co jsme si zrekapitulovaly zdroje jídla, které jsme si vezly s sebou. Večer jsme se dohodly ještě s jedním kamarádem, který měl zajistit, že oslavenec nevkročí do kuchyně. Podařilo se a my v rychlosti vyrobily pár chlebíčků a narovnaly svíčky na dort. A pak to přišlo. Oslavenec nic netušil, já přišla do pokoje, zhasla a za chvíli přicházeli ostatní nejprve se zapáleným dortem, pak s chlebíčkama a nějakou limonádou na přípitek. Byla to oslava sice malá, ale tím, jak byla nečekaná a upřímná, o to příjemnější.

Týden na to nás čekala další akce, a sice Folkový kvítek na Konopišti. Já si naplánovala na páteční večer svoji oslavu a objednala jsem si v Benešově dort. Díky organizaci jsem přijela už ve čtvrtek večer a v pátek, ještě dřív, než dorazili všichni ostatní, jsem dort vyzvedla. Pak jsem přemýšlela, kam ho do té doby dám. Nakonec jsem ho nechala v krabici v igelitce u stromu na kraji louky vedle místa, kde máme každý rok postavené stany, a doufala, že do něj při stavění stanů nikdo nešlápne. Naštěstí igelitka v trávě pod stromem nikoho nelákala, ba naopak. Když už se pomalu stmívalo, řekla jsem pár holkám, ať oběhnou areál a řeknou každému kamarádovi, kterého potkají, ať se ve 22,00 dostaví nahoru ke stanům.

I stalo se. Přišlo docela hodně lidí a vtom jsem se zjevila já i s dortem (to už jsem ho měla přestěhovaný ve stanu) a začala rozdávat všem zletilým připravené kelímky, které jsem po chvíli naplnila šampaňským. V té chvíli jsem začala přijímat gratulace a také odpovídat na udivené otázky, kde že jsem to vzala ten dort, jak jsem ho dovezla a jakto, že se neroztekl, když jsem na Konopišti už od čtvrtka. Pak konečně všem došlo, proč jsem se tak urputně bránila tomu, že opravdu nemůžu v pátek přijet do Prahy a vyzvednout malý holky, abych je dovezla na Konopiště  :-))


Olina


Děkujeme Olině za rychlou reakci. A vy ostatní nezapoměňte - za příspěvky na téma oslavy na vás čekají milé ceny:

Kosmetika Dove a knihy :

"Pro ty, co makají jak diví" od Bradley Trevor Greive
"Jak zatočit se slimáky" - 50 vážně  míněných i bláznivých způsobů, jak přelstít nepřítele zahrad
"Tygřice" od Valerie Gibsonové - aneb vtipný a účinný návod pro všechny dámy, které by rády ulovily mladšího zajíčka.

redakce@zena-in.cz

P.S. ty ceny jsou vhodné jako dárek na nějakou oslavu.

Reklama