Tak vás, milé maminy, obdivuju. Váš balanc s kočárky po chodnících je opravdu úctyhodný. A co potom schody do obchodů, nastupování do tramvaje nebo do autobusu – to je zvlášť dobrá disciplína.

Chodníky
První problém začíná už na chodnících, byť už, alespoň některé, mají nájezdy – překážkovou dráhou jsou pořád. Výmolů, do kterých kola kočárku stejně zapadnou, je jak nastláno, a nikoho nezajímají. Anebo chodník z neznámého důvodu prostě končí, pak se maminka s kočárkem stává účastníkem silničního provozu. Nedivila bych se, kdyby nějaký šikula začal vyrábět speciální odrazky na kočárky výhradně pro tento účel.

Bezbariérové vstupy
I přesto, že stavební zákon ukládá povinnost bezbariérového přístupu u nových staveb i při rekolaudaci, je realita úplně jiná. A tak se maminky daly na posilování a naučily se nosit kočárky i s případným nákupem v rukách, do schodů i ze schodů. Je tomu tak u budov úřadů, nemocnic, poliklinik, obchodů. A tak díky těm architektům, kteří na bezbariérové vstupy myslí a dokáží je zakomponovat i do historických budov. Dost možná i proto, že nechtějí mít doma kulturisty, ale pořád svoje hezké mladé ženy.

Autobusy a tramvaje
Třetí problém je cestování městskými autobusy a tramvajemi. Těch nízkopodlažních je žalostně málo. A těch ochotných gentlemanů bohužel také. A tak, když vás už nějaký potká a je ochoten vám pomoci, važte si té chvíle a využijte stoprocentně jeho nabídky pomoct vám přenést kočárek.

Exkrementy
Čtvrtý problém jsou psí exkrementy. Jo, a pak je z kol kočárku čistit! To je opravdu jen pro silné žaludky.

Jak vy zvládáte jízdu s kočárkem? Kde je podle vás nejhorší místo pro kočárky?

Reklama