Milá redakce!

 

Dnešním tématem se Vám ve špatném  případě podaří rozvířit vlnu vzájemné závisti, nenávisti a kdo ví čeho dalšího ošklivého. V ideálním případě ale „nakopnete“ závistivce, kteří jenom brečí, že nic nevyhráli a kteří nepochopili základní princip:

 

Kdo nehraje, nevyhraje!

 

Tak a teď k tomu jak je to se mnou. Já jsem osůbka soutěživá tělem i duchem, takže to kdysi dávno začalo u křížovek, pokračovalo to přes zaručené soutěže (za přesný počet obalů zaručený dárek) až k soutěžím internetovým (jako jsou třeba na ženě-in).

To, aby člověk vyhrál chce někdy trocha více času, někdy zase více štěstí a někdy Vám stačí jen sesbírat kódy z výrobků, které stejně rády používáte, dát je do obálky a těšit se na dáreček.

Díky mé soutěživosti mám doma slušný základ výbavy správné hospodyně, nějakou tu magnetku na ledničce, zlepšovák do kuchyně nebo kosmetiku. Nechci tu dělal soupis, asi by se mi při tom pořádně zapotily mozkové závity a jen bych některé z Vás naštvala.

Proč se stále opakuji na téma závist? Už jsem ji několikrát pocítila – a nepochopím uvažování lidí, kteří ztrácí energii tím, že závidí – kdyby vyluštili křížovku a poslali ji do redakce, kdyby místo slepé závisti vyplnili soutěžní kvíz nebo třeba jen posbírali několik bodů ve věrnostním programu některého ze serverů (českých nebo zahraničních) a vyměnily je pak za pěkný dáreček, možná by se jim to více zúročilo než to, co činí teď.

Přála bych každému, aby zažil pocit přebírání výhry – není to sice totéž jako když Kateřina Neumannová přebírala zlatou olympijskou medaili, ale když budete skromní bude Vám k radosti i nějaká ta maličkost pro Vás či Vaše děti.

Na druhou stranu věřím tomu, že na ženě-in je spousta šikovných žen, které už zkoušely hrát a vyhrály – ať zde či v jakékoli jiné soutěži. Přála bych to každé, opravdu každé z Vás, ale prosím, nezáviďte. I mě se stane, že pošlu vše jak má být do soutěže o zaručený dárek a on nepřijde. Či že mi dárek pošťačka přinese rozbitý.

A na závěr trochu drzosti – pokud budu mít to štěstí a můj příspěvek vyjde, co kdyby se stalo, že by redakce opět rozdávala dárky? Jejku a já byla mezi odměněnými… Stále ještě některá z Vás nepochopila princip? Proč jste taky nenapsaly příspěvek? Protože se bojíte pravopisných chyb, redakce nebo se nechcete zapojit? Pokud jste si zvládla odpovědět na tyto otázky, možná naleznete důvod, proč máte jen jedno jediné – nehezkou vlastnost jménem ZÁVIST. A pokud je tomu zcela jinak než jak jsem napsala, tak Vám přeji, aby se na Vás co nejrychleji usmálo štěstíčko a Vám všem posílám něco, co by to mělo podpořit (i když nemá čtyři lístky)!

 
Bohumila

PS: bohužel nelze uveřejnit to, co nám Bohumila zaslala - nejde o nic závadného - je to čtyřlístek, ale nešel překopírovat do článku.


 Děkuji vám za poslední odstavec. Většinou nám píší stále stejné čtenářky, bylo by hezké, kdyby to zkusily i ostatní.

 

Reklama