Na Den dětí, jak ho prožívala, zavzpomínala čtenářka Maryene. Dnes jsou její děti již dospělé, přesto jim každý rok přeje, což jim vyvolá na tvářích úsměvy.

Na své děti myslí, i když jsou dospělé o Dni dětí čtenářka Maryene...


Hezký poslední květnový den na ženě-in.
My jsme doma s rodiči Den dětí nijak neslavili, asi na to nebyl ani čas, ale vždycky jsme dostali nějakou sladkost nebo pastelky, omalovánky a podobně. Nikdy jsme nedostávali nijak drahé dárky, o to více jsme si jich vážili. Moje děti dnes už jsou dospělé, ale pro mě jsou stále dětmi. A tak, přestože z toho mají legraci, každoročně ke Dni dětí jim popřeju alespoň telefonem nebo pošlu přání emailem, když jsme poblíž, je to i něco na zub. Také nikdy nedostávaly honosné a drahé dary, ke Dni dětí jsme někdy zajeli do ZOO, jindy to byly opravdu jen ty pastelky nebo rodinný výlet na kolech.
Protože jsem učila, pořádala jsem hry k tomuto svátku pro děti přímo ve škole, a to hned dvakrát. Jednou ve škole a podruhé u nás v obci pro místní děti. To, že se naše děti mohly účastnit všech příprav, byl pro ně ten největší dárek a odměna. Završením všeho byl veliký táborák.
Potěší mě, když i po letech dnes potkávám svoje bývalé žáky, dnes už jsou také mnozí rodiči, vzpomínají rády na naše společné akce.
Všem dětem přejí hezký Den dětí, hlavně trochu sluníčka na obloze.
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. 5. 2013: Jak oslavíte Den dětí?

Napište mi, co chystáte na Den dětí.

  • Vyrazíte někam?
  • Uspořádáte oslavu?
  • Zavoláte si?
  • Něčím své děti překvapíte?

Jsem zvědavý, jak tento svátek vnímáte a kde ho budete trávit. Zda třeba navštívíte některou z hojných akcí, které se nabízí? Anebo Den dětí tolik nehrotíte? Váš příspěvek může vypadat třeba jako takový denní rozvrh. Co uděláte ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne, večer...? Zašlete mi ho na e-mailovou adresu redakce, a to nejpozději 31.5.2013 do 15.00 hodin. Jeden z příspěvků odměním dárkovým balíčkem s bonbony HARIBO, kterým určitě potěšíte každé dítě!

haribo

Reklama