Přeji vám krásný den ve světě, kde dobrá fabulace nebo rovnou otevřená lež otevírá vrátka sejfů, bankovních účtů či pomáhá k politické kariéře. A kdyby jenom to…

A ne že mě budete masírovat, že jsem vám dnešním tématem zkazila den. Jen se podívejte hezky do očí pravdě. Jenže, kdyby tak bylo jasné, které oči to jsou, co?

Včerejší upoutávka byla vpravdě dlouhá. To abych vám nastínila, jak to s námi vlastně je. Stejně to ale jistojistě víte.

Věděli jste, že dav má podstatně menší IQ než každý jeho jednotlivý člen? Zajímavé, že?

Dnes nás téma hodí tak trochu do schízy, ale netřeba zoufat.

Jsme stále ještě také jednotlivci, a ne jen stádo. Máme k dispozici vlastní rozum a úsudek. Vlastní intuici. Můžeme si vytvořit svou vlastní představu o všem, co se nám předkládá. Nejsme prakticky nuceni věřit. Můžeme pochybovat.

Ono přece jen:  „Lež má krátké nohy“

Přijde mi například neuvěřitelně úsměvné, kterak se asi tak přede dvěma roky hovořilo o možné planetě, která maje červenou barvu, může být hrozbou pro Zemi.

Tehdejší informace, samozřejmě neoficiální, vycházely mimo jiné ze svitků, které nám zanechali Sumerové.

Oni takovou planetu znali. Říkali jí „Rudá planeta“, „Narušitel“, nebo také „Nibiru“. Jejich zkušenost hovořila o klimatických změnách, dvou sluncích, problémech a celkové nerovnováze v přírodě, způsobených právě onou planetou.

V té době se začalo hovořit o tom, že by ona planeta skutečně mohla existovat.

Okamžitě a velice rázně toto tvrzení vědecká obec i NASA prohlásila za nesmysl. OK. Kdo ví, co ti Sumerové tehdá viděli.

Severská mytologie se v souvislosti s Rögnarekem zmiňuje o „dvou sluncích“.

Mayové hovoří v souvislosti s rokem 2012 mimo jiné o „záři a… druhém Slunci, vycházejícím za ním a jasnějším než to naše“.

Dostali jsme oficielní ujištění, že se jedná o legendy.

Zajímavé, že v těchto dnech přišli vědci s „objevem“, že jakási rudá hvězda v pásu Oriona se chystá vybuchnout, že to pro Zemi v případě, že vybuchne, bude znamenat den i v noci a světe, div se, „DRUHÉ SLUNCE“! Taktéž se dočtete, že vlastně může klidně vybuchnout už za rok.

Má lež krátké nohy, nebo jde o náhodu?

Jen logicky: Pakliže je ona čirou náhodou právě rudá hvězda od nás vzdálena stovky světelných let, pak, pokud se nepletu, už přece dávno vybuchla. (učivo základní školy)

Následky výbuchu by tedy už byly dosti dlouho na cestě k nám, čili otázka nezní zdali, ale za jak dlouho ve skutečnosti. A pročpak tedy ta zmínka o příštím roce?

Vždyť kdyby měla před výbuchem, měli bychom hromady času.

Tak já vám nevím.

A jaký je váš názor? Existuje nějaké teorie a klidně i s nálepkou „konspirační“, ke které se přikláníte? Je podle vás možné ještě vůbec něčemu věřit? Co si o tom všem myslíte? Jste ochotni pasívně přijímat, nebo si tvoříte názory sami? Pokud ano, pak sem s nimi na redakce@zena-in.cz

Slibuji na pionýrský šátek, že dnes vyhlásím i soutěže, které jsem nevyhlásila, slibuji chcípáka a borce a slibuji, že neodvolám, co jsem slíbila. :-)

(Mimochodem, nikdy v životě jsem se pionýrkou nestala, neb jsem zlobila. Takže za trest.) :-)

Pěkný den!

Reklama