Používáte přehozy přes postel? Líbí se vám? Mně ano, ale zase jsem slyšela názor, že používání přehozů je nehygienické, protože postel nemůže řádně větrat.

Přehozy přes postel ve mně vyvolávají vzpomínky na vysoce zastlané postele u babičky. Několik duchen na sobě jako v pohádce o Princezně na hrášku. A téhle nadýchané kupě vždycky vévodil krásný bílý přehoz s krajkovým vzorem a třásněmi. Co bych dnes za něj dala,  kdybych ho měla! Upřímně řečeno, asi jsem staromilec, ale přehozy se mi líbí. Nutí vás stlát postel a udržovat pořádek. Postel pod přehozem vypadá uhlazeně a spořádaně.

Styltex.cz, přehozy

Když pěkně ladí s povlečením nebo závěsy, je to doslova pastva pro oči. Přehoz je velká plocha látky a dokáže vám kouzelně proměňovat vzhled ložnice.

Styltex.cz, přehozy

Přehozům vděčím i za rychlé převleky jednoduché pohovky v obýváku. Díky různým barvám se místnost proměňuje v náladách. Je buď veselá, jarní, nebo zádumčivá jako roční období.

Ale vraťme se zpět do ložnice.

Styltex.cz, přehozy

Používat přehozy, nebo ne? To nás zřejmě rozdělí na dva tábory. Někdo bude tvrdit, že přehozy jsou nehygienické, protože lůžkoviny pod nimi nemohou dýchat. Že je lepší nechat postel rozeslanou, aby větrala. My, milovnice přehozů, zase můžeme namítnout, že můžeme napřed vyvětrat, a pak teprve ustlat podle svého gusta.

Na jakou stranu se přikláníte vy, milé  ženy-in?

Zdro foto: Styltex.cz

Reklama