banana.jpg
Foto: Profimedia

Když v New Yorku začínala módní přehlídka značky Area, z reproduktorů bzučel nezaměnitelný zvuk mušek. I pozvánka na tuhle show vyvolávala trochu rozruchu. Byla totiž v podobě rozmačkaných banánů. Značka Area na New York Fashion Weeku předvedla kolekci s dámským oblečením na zimu 2023. Hodně převažovalo ovoce a občas se objevily i mušky – tzv. octomilky.

Šaty vyrobené z 3D banánů v ombré sametu působily vskutku zajímavě. Jejich konce pak byly zdobené špičkami z 24karátového zlata. A nebyly to rozhodně jediné banánové šaty… ty jsme mohli na přehlídce vidět v mnoha variacích.

FotoscrJet.jpg
Foto: Profimedia

Mezi další výrazné vzhledy patřily módní melounové šaty se zlatými peckami. „Začali jsme zkoumat krásu ovoce a jeho symbolický význam v umění a popkultuře. Sledovali jsme různé fáze, kdy je ovoce zastoupeno v různých druzích umění jako je malba, sochařství, tanec a performance," uvedl kreativní ředitel Piotrek Panszczyk. „Svým způsobem můžete o ovoci uvažovat jako o něčem čerstvém, o novém začátku, ale když se začne rozkládat, stává se smrtelným.“

FotoJ-eset.jpg
Foto: Profimedia

Při pohledu na různá stádia ovoce (hojnost, plodnost, vitalita a mládí v čerstvém stavu; smrtelnost a koloběh života v rozkladu) interpretoval tyto pojmy prostřednictvím různých výšivek, technik zdobení, kovodělných prací a konstrukcí prostřednictvím motivů hroznů, banánů a melounu.

63ea080239285blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Paper Magazine, Vogue