Untitled-collage-4-.jpg

Bohatě nabírané sukně, volánky, černá krajka. To vše bylo k vidění na přehlídce v Miláně. Marc Jacobs vzal jednotlivé prvky z vrcholného baroka, ale i z módy, která se nosila na konci 19. století. Utvořil kolekci, která je sice krásná, ale některé šaty nejsou rozhodně určené na běžný ples. Návrháři se však takovými událostmi konajícími se v malých rybníčcích ani nezabývají. Jejich cílová skupina naopak ocení něco netradičního.

profimedia-0499598784.jpg

Puritánští jedinci ocení především střihy, které zbytečně neukazují holou kůži, a naopak prosazují střídmou eleganci. Kolekce zahrnuje kromě opulentních rób i slušivé kostýmky s kalhotami, které mají pohodlné široké nohavice. To, že můžete v roce 2020 nadobro zahodit úzké kalhoty, dokazují i ostatní střihy nohavic. Letošní rok je ve znamení pohodlí!

Untitled-collage-5-.jpg

Marc Jacobs chtěl zároveň kolekcí vzdát hold kráse a formálnosti školních uniforem, ale i oděvům, které nosí řádové sestry. Umírněnost zde hraje prim v podobě tradičních lety prověřených střihů, extravagance je vidět v podobě jejich kombinování a výrazných barev.

profimedia-0499602228.jpgZdroj fotografií: Profimedia

Reklama