m

Viktoriánský styl nepřestává inspirovat návrháře a často se objevuje v mnoha kolekcích. Tentokrát vyprovokoval značku Givenchy. Její dvorní návrhář Riccardo Tisci předvedl jednu z nejoceňovanějších přehlídek této sezony.

Dech beroucí kombinace sametu, krajky, šifonu a korálkových výšivek inspirované viktoriánskou érou v kontrastu s lehce kontroverzním stylingem tváří modelek vytvořilo nevídaný efekt a vzbudilo zasloužený ohlas.

„Ona je šéfem gangu,“ prohlásil v zákulisí autor kolekce, a to možná vysvětluje nezvyklou prezentaci, kdy modelky svou vizáží připomínaly muže.

Vyšly na molo s tvářemi zdobenými kovovou bižuterií, s vlasy pečlivě sčesanými na pěšinku a vzadu spletenými do copů. Zdálky připomínaly viktoriánské elegány s navoskovanými knírky, což by nezasvěceného mohlo pobouřit, zasvěcení to berou jako zajímavou recesi a návrhářovo vyjádření rovnosti pohlaví.

Ženské a mužské prvky vyvažují i tuto kolekci. Nádherně měkké šaty s jemným transparenty na jedné straně a perfektně padnoucí redingoty a smokingy na straně druhé.

Jak se vám líbí tato kolekce? Pobouřil vás styling modelek?

Autor foto: Monica Feudi, www.vogue.com

Čtěte také:

Reklama