Stačilo se krátce zamyslet nad oblíbeným filmem a už se mi v hlavě začaly přehrávat části děje z trilogie PÁNA PRSTENU. O tomto filmu bylo již napsáno snad úplně vše, proto nějaký popis je  zcela zbytečný.Takže:  Vy, kteří jste tuto fantasy prožívali stejně intenzivně jako já ... zavřete oči. Hned se objeví Hobitín, Roklinka, celá Devítka či bitva o Helmův Žleb a spousta dalších krásně zfilmovaných a zahraných scén. V duchu posílám díky všem, kteří se na zrodu tohoto skvostu podíleli.

A.M.

Mezi filmy, které patří k mým nejoblíbenějším, patří asi Amélie z Montmartru. Viděla jsem ho již několikrát a pamatuji si, že poprvé při cestě z kina domů jsem zažívala krásný pocit "jak je tady na světě vlastně krásně". Zkrátka Amélie mě dostala, i její chuť pomáhat druhým a něco změnit. Moje šestnáctiletá dcera má film nahraný na videu a používá ho často, třeba když jí je smutno. Jinak chodím do kina moc ráda, když nejdu delší dobu, už mám "absťák". Nejraději chodím na české filmy a plánované kino je pro mě vždycky velké těšení.
 
Š.R.
 
Milá Jindřiško,
podařilo se mi přemluvit babičku k večernímu pohlídání dětí a vyrazila jsem s manželem na film Smím prosit, kde hraje můj oblíbenec Richard Gere. Film se mi moc llíbil, byl plný krásného tance, ale s obavami jsem čekala, co tomu řekne můj muž, který jinak doma sleduje akční filmy a sport. Když jsme vyšli ze sálu, tak se beze slova dal do tance. Byla jsem ráda, že se mu to líbilo, a když si na film vzpomenu, hned zkontroluji svůj postoj (kdo tančí, chodí krásně narovnaný).
Byl to pro mě krásný večer.
S pozdravem Eva
 

Hodně ve stručnosti - u mě největší úspěch sklidil psychologický film s hororovou příměsí Šestý smysl, kde hlavními hrdiny jsou malý chlapec komunikující s mrtvými  a psycholog Malcolm (Bruce Willis - můj oblíbenec). Při každém chlapcově střetnutí s mrtvou duší mi běhal mráz po zádech a skoro bez dechu jsem hltala, co bude dál. Úplně mě dostal fascinující konec, kdy vyšlo najevo, že psycholog byl již na začátku zabit a svou smrt si vůbec neuvědomil. Film jsem musela zhlédnout ještě jednou, abych si všimla, že Malcolm opravdu s nikým kromě chlapce nemluvil…

martisa

Zdravím, jen jsem chtěla reagovat na dnešní vydání o filmech...
Mě nadchl celý film Věčný svit neposkvrněné mysli (i změna vlasů Kate Winslet), oba filmy Shrek (k obou mám skvělé soundtracky), ale hlavně bych chtěla upozornit na filmy napsané na motivy Irvingových knih - Pravidla moštárny, Dveře v podlaze a dnes dávají v TV Hotel New Hampshire, na ten jsem opravdu zvědavá!!!

Přeju hezký den, J.M.

Všechny vaše filmové příspěvky jsou skvělé!
Udělaly jste mi radost, že se o filmy tolik zajímáte :), díky!

Den ještě nekončí, zápolení o nejlepší filmový dojem není u konce.
Sledujte hlavní stranu a pište na redakce@zena-in.cz!

Reklama