V italském Rimini na hradě Sismondo byla představena kolekce Resort 2024. K vidění byla paleta přírodních barev, od pískovo-béžové, královské i světlejší modré, bílé až po hořčicovou a oranžovou. Zapomeňte na křiklavé barvy a zahalte se do těch víc nositelných.

Hrad Sismondo se stal kulisou pro módní show. Působilo to velmi romantickým a tajemným dojmem. Šlo o charitativní akci a vyhlášení sbírky právě na podporu regionu.

FotoJet-20-.jpg
Foto: Profimedia

Alberta Ferretti kolekci navrhovala tak, aby z ní vyzařovala ženskost a smyslnost. Nechybí hedvábný šifon, rafinované krajky, ale i lesk a třpyt. Elegance je prvkem číslem jedna, který na vás z modelů okamžitě dýchne. „Vidím v tom eleganci a sofistikovanost zároveň.”

Hlavní roli na přehlídce hrála pelerína s kapucí. Alberta se inspirovala filmem Casanova, ve kterém se podobný model objevil. Stylista za kostýmy dokonce dostal podruhé Oscara (poprvé za kostýmy v Romeo a Julie).

FotoJet-21-.jpg
Foto: Profimedia

V kolekci je vidět jasný italský odkaz a má celá působit jako podpora regionu v severní Itálii – Emilia-Romagna. Návrhářka nechala vyrobit i trička s bílým nápisem Jsem tady, která jdou okamžitě do prodeje a výtěžek má jít na podporu regionu. Minulý týden totiž region zasáhly záplavy. Romagna je pro mě domov a bylo mi tak smutno, když jsem viděla, co se děje pár kilometrů ode mě,” říká návrhářka.

Být dnes zde se zdá jako sen. Tolikrát jsem si tuto módní přehlídku představovala: je to moje země, moje historie, ale také moje budoucnost,” říká Alberta Ferretti.Zdroj: Vogue, Lofficielitalia, Profimedia, mffashion, voguescandinavia

Reklama