festival

Karlovy Vary 28. 6. – 6. 7. 2019
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech netřeba dlouze představovat. Jeho historie sahá až do roku 1946 a tento rok je už 54. ročník. Očekávanou hvězdou letošního programu je herečka Julianne Moore a režisér Bart Freundlich. Uveden bude jejich nejnovější snímek Po svatbě (2019), který měl premiéru na festivalu Sundance. Držitelka Oscara Julianne Mooreová převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Ubytovat se můžete v tělocvičně, ale klidně i v grand hotelu Pup.


Rock for People  4. – 6. 7. 2019
Na hubebním festivalu v Hradci Králové vystoupí například Manic Street Preachers, Rudimental, Bring Me the Horizon, Franz Ferdinand, Kodaline, The Subways, Vypsaná fixa, Mig 21, Cocotte Minute a mnoho dalších.
Vstupenka stojí na tři dny 2 190 Kč


Colours of Ostrava 17. – 20. 6. 2019
Hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě vás nadchne především originálním místem konání. Nachází se totiž v bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Mimo koncerty vás čekají diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity. Vystoupí Florence and the Machine nebo The Cure.
Vstupenka na čtyři dny 3190 KčZ těch menších


Luhovaný Vincent 27.– 30. 6. 2019

Malý umělecký festival v překrásném prostředí lázeňského města Luhačovice. Cílem festivalu je obohacení kulturního života Luhačovic a rozvoj živých hudebních, dramatických, tanečních, výtvarných, literárních a filmových forem. Venkovní akce jsou zdarma a přispívají tak k posílení kulturního a komunitního života v lokalitě, vytváří funkční veřejný prostor a zdravé městské prostředí. Ubytovat se můžete v knihovně za stovku na noc nebo v chatičkách u vody.
Na místě 450 Kč, v předprodeji 400 Kč


Sun Wu Kung 16. 8. – 18. 8. 2019
Mini hudební festival se odehrává na magickém místě. V lese v budově bývalého kostela. Undergroundový festival letos nabídne kapely Pulsar, Unkilled Worker či Lionel Dixit. Na minulých ročnících jsme ochutnaly skvělé veganské občerstvení od guláše po sladké zákusky.

Čtěte také:

Reklama