Zdá se vám neuvěřitelné, kde návrháři berou stále nové nápady? Dá se vůbec vymyslet něco nového? Na to je jednoduchá odpověď. Trendy se opakují, ale každoročně mají trochu jinou podobu. Pojďte se podívat na ty nejvýraznější.

Samozřejmě, že jsem byla zvědavá, na co se můžeme těšit. Jestlipak zase budou in tradiční pastelky, květinové vzory, nebo námořnický styl, jako to bývá každoročně?

Nic z toho. V tomto ohledu to pro mě bylo opravdu překvapení. Romantika se letos nekoná. Až na nějaké výjimky, ke kterým se ještě dostanu.

V jarní a letní sezoně zavládnou poměrně netypické barvy, jako jsou khaki, tmavě modrá nebo černá, které jsme byly zvyklé vídat spíš v té chladnější polovině roku. V tom bych viděla nejvýraznější rozdíl oproti minulým sezonám. Odklon od sentimentu a romantiky je patrný nejen v barevnosti, ale i ve vzorech a střizích.

Většina návrhářů se zaměřila spíš na minimalismus a jednoduché, až strohé střihy. Vzory působí monumentálně a graficky.

Ale jak už to tak bývá, výjimky se najdou a jistě udělají radost ženám, které by se bez své dávky něžnosti neobešly. Velký prostor získá krajka, uvolněný styl inspirovaný Marokem, pudrové barvy  a puntíky.   

A víte co, udělejte si obrázek samy, věřím, že si z těchto ukázek vyberete styl, který bude blízký vašemu srdci.

Foto: facebook Vogue

Čtěte také:

Ralph Lauren a jeho francouzská riviéra 2015

Donatella Versace a její šaty pro chytré horákyně

 

Reklama