5d9da08b09318obrazek.png
Tím šperkem samozřejmě myslíme snubní prsteny, jejichž vyměňování je neodmyslitelnou součástí svatebního obřadu. Tato tradice se datuje až do 12. století, avšak pánové začali snubní prsteny nosit až během 20. století. Kroužek, který ženich navlékne nevěstě a ona jemu, má být každodenní připomínkou věčné lásky, věrnosti a oddanosti, kterou přislíbili jeden druhému. Výběr tak není radno podceňovat, a proto jsme pro vás přichystali krátký přehled prstýnků, které si jistě zamilujete.

Trvalost a odolnost na prvním místě

Ať už se vám líbí jakýkoliv styl prstenů, jedno je jisté – sáhnout po odolném kovu se vyplatí. Dnes jsou pravděpodobně nejpopulárnější volbou snubní prstýnky z bílého zlata. I žluté nebo růžové zlato však určitě splní vaše požadavky na kvalitu materiálu a bude vypadat krásně.
5d9da09f6afdfobrazek.png

Jednoduchá elegance

Spousta párů pro svatební prstýnky hledá něco pohodlného a univerzálního, aby je šperk nejen zdobil, ale mohl být také bez omezení součástí jejich každodenních aktivit. Snoubence s těmito požadavky tak často uchvátí jednoduché kroužky s plochým nebo zakulaceným povrchem, který může být ozvláštněn několika typy úprav, například pískováním nebo rýhováním.

Třpyt, ze kterého oči přecházejí

Převážně dámské prsteny se často zdobí drahými kameny. Kdo touží denně se dotýkat luxusu, jsou pro něj jasnou volbou diamanty. Neotřelou variantou je černý diamant, který nabízí třeba zlatnictví KLENOTA.
5d9da09566984obrazek.png

Výjimečně však budou vypadat i prstýnky zdobené jinými drahými kameny. Jejich počet, velikost a uspořádání je na vás. Můžete jít také cestou tzv. eternity prstenů, na nichž jsou drahokamy po celém obvodu, případně na jejich horní polovině. Jejich půvab jistě okouzlí nejednu budoucí nevěstu.

Rozdílný snubní prsten pro muže a ženu

Nemusíte se za každou cenu držet toho, aby byl svatební prstýnek ženicha a nevěsty stejného designu a materiálu. Vkus budoucích manželů se může lišit, a zatímco muž například upřednostní širší, hladký, lesklý kroužek, ženu víc osloví úzký prsten v matné variantě zkrášlený diamantem. Odlišné prsteny ukážou, že se mezi sebou nebojíte projevit jiný názor a dokážete vzájemně svá přání respektovat. Pokud byste přece jen rádi do prstýnků zakomponovali nějaký jednotící prvek, dohodněte se například na stejné úpravě povrchu nebo barvě kovu. Možná vám postačí i stejná rytina na vnitřní straně obou prstenů.
5d9da0ab04389obrazek.png

Své snubní prsteny budete pravděpodobně nosit každý den dlouhou dobu, dejte si tedy záležet na tom, abyste byli s výběrem opravdu spokojeni. Rozmýšlejte zodpovědně, vezměte v potaz vkus svůj i svého partnera a váš životní styl. Jsme si jistí, že nakonec ty pravé najdete. Koneckonců, nejpodstatnější je, že jste našli někoho, komu takový prstýnek chcete navléknout. Gratulujeme!

Více na KLENOTA.CZ
5d9da0beb7781obrazek.png

Reklama