Milá redakce,
 
reaguji na dnešní téma: jmenuji se...

V červnu loňského roku jsem se vdala (za Čecha), ale problémů se svým příjmení jsem se nezbavila.
Za svobodna jsem se jmenovala Jägerová (čti Jégrová - typické německé příjmení), a protože pracuji v mezinárodní firmě, velmi často na mne lidé do telefonu začali mluvit německy (v domnění, že jsem provdaná za Němce).

Omyl. Pocházím z typické české rodiny, ale moje německé příjmení mi činilo od malička pěkné trampoty, takže jsem byla zvyklá na různou výslovnost od Jágerová, Jágrová, Jégerová, Jaegerová, až po titulování na dopisní obálce Jügerová, Jůgerová, Juegerová, Jógerová atd.... 

Spousta lidí ani nechápala, kde tu přehlásku napsat, a nebo vůbec, co je to přehláska :-) Ale za těch x let si na to člověk zvykl a pak už se tomu jen smál.

Říkala jsem si, až se vdám, všechno se změní. A tak jsem v červnu loňského roku změnila své příjmení na Reiterová (čti Rajtrová - další typické německé příjmení), a hádejte, s čím se denně setkávám: Rejterová, Rejtrová, Raytrová, Rayterová, Rajtrová, atd....
 
Moje nové příjmení se mi moc líbí a s úsměvem na tváři si ho užívám stejně jako moje dívčí příjmení :-).
 
Ihre tschechische Leserin Eva R. :-) :-)
 
Liebe Eva,
někdo si asi řekl, že Vás těch německých příjmení nezbaví, dokud si nezvyknete :-).

Učila jste se vůbec někdy němčinu? A máte tuto řeč ráda? Já osobně se přiznám, že jsem z ní nejen maturovala, ale také skládala absolutoria, ale přece jenom je mi angličtina nějak bližší.
Reklama