K lékaři chodí čtenářka Átéčko hned při prvních příznacích nemoci či bolesti. Nejvíc však sází na prevenci, v rámci té se nevyhýbá třeba akupunktuře.

Přirozenou důvěru k lékařům má čtenářka Átéčko. Navštěvuje je nejraději preventivně...

Preferuji prevenci

Když mi něco je, snažím se rychle se uzdravit a dělám proto všechno. Když mě bolí zub, okamžitě se objednám k zubaři. Když se mi nelíbí nějaké znamínko, jdu za specialistou, aby mi ho odstranil. Pokud dostanu chřipku, koupím si Modafen, lehnu si a několik dnů se mnou není řeč.
Ale raději takovým věcem předcházím. Zubaře navštěvuji pravidelně 1x za půl roku, na sluníčko jdu natřená přípravkem proti spálení a proti chřipce se nechám naočkovat.
Čas od času si udělám čistící kůru, snažím se zdravě jíst.
Prevence je mnohem lepší, než následná léčba, ať už je jakákoliv.
Chodím preventivně na reflexní masáže. Pokud mám nějaké potíže a přetrvávají, tak jdu na akupunkturu.
Nevím, jestli tím dávám přednost východní, nebo západní medicíně. Možná východní a z té západní si vybírám chirurgický obor.
Ale myslím, že je moc dobře, že máme více možností. Že si můžeme vybrat. Protože na každého z nás jinak působí homeopatika, čaje, reiki.

Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

  • Věříte lékařům?
  • Když jste nemocná, léčíte se raději sama, nebo jdete k doktorovi?
  • Dáváte přednost západní medicíně, nebo východní?

Své příspěvky k tomuto tématu formou příběhů či zkušeností mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Pokud však chcete mít šanci na uveřejnění, a tedy i šanci na získání jednoho ze dvou dárků k tomuto tématu, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 28. 6. 2012 v 15.00 hodin. Dárky jsou tentokrát dva - pro jednu z vyznavaček západní medicíny tu mám připraveny dva balíčky výživového doplňku Omega-3 Max od firmy Noventis a jedné z vyznavaček východní medicíny a samoléčby zašlu knížku Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama