Také vás deprimuje pražská doprava?

 

Vánoce jsou pomalu za dveřmi a vás možná napadá, že jste už dlouho nebyly v Praze. Co takhle vzít rodinu a vyrazit do předvánoční Prahy nasát atmosféru vánočních trhů na Staroměstském náměstí, využít pestrou nabídku pražských divadel nebo jen navštívit své příbuzné či známé? Jestli vás doma odrazují, že stejně strávíte většinu času v koloně aut a nikam se pořádně nedostanete, vyvedeme je i vás z omylu. Dopravní podnik má pro vás tip, který vám návštěvu Prahy zcela jistě usnadní, a vy se budete moci s radostí věnovat všem vánočním a kulturním radovánkám. Bez problémů se vyhnete zácpám v centru a navíc nebudete mít potíže s hledáním míst pro parkování za drahé peníze. Pro tyto účely bylo zřízeno několik záchytných parkovišť Park and Ride (P+R) „zaparkuj a jeď“. Tento systém umožňuje kombinovat cestu osobním automobilem a prostředky MHD, většinou metra. Parkoviště P+R jsou oplocená, hlídaná, v provozu od 4 hodin ráno do cca 1 hodiny následujícího dne (ukončení provozu metra). Bezpochyby vás potěší cena za parkování, která je více než příjemná, činí pouhých 10 Kč bez ohledu na dobu parkování. Pokud si automobil do zavírací doby parkoviště nevyzvednete, zaplatíte 100 Kč/noc.

 

K dispozici je vám celkem 16 záchytných parkovišť.

 

Trasa A: Dvě parkoviště u stanice metra Skalka a jedno na Depu Hostivař.

Trasa B: Dvě parkoviště u stanice metra Zličín a Černý most, dále parkoviště na Nových Butovicích, Palmovce a Rajské zahradě.

Trasa C: Parkoviště u stanice metra Nádraží Holešovice, Ládví, Chodov a Opatov.

Pohodlně se do centra města také dostanete, zaparkujete-li na záchytných parkovištích v Radotíně a Běchovicích u železničních stanic.

Nenechte se tedy odradit věčnými dopravními zácpami v centru Prahy a buďte pány svého času i v předvánočním shonu!