V rámci našeho redakčního výzkumu na téma závislosti nám na podzim vyplynuly zajímavé statistiky. Jednotlivým výsledkům se věnujeme detailněji a reagujeme na témata, o kterých se chtějí čtenářky dozvědět více. Proto jsme tento večírek uspořádali v prostorách Iqos prodejny v centru Prahy.

Téma kouření a jeho následky nám přijde důležitý. Více jak polovina čtenářek, které kouří, totiž uvedla, že jim kouření vadí, ale že s tím nemohou přestat. Moderní doma ale přináší alternativy, které slibují svět bez kouře. Proto nás zajímalo, jak tyto „věcičky“ fungují a jaké jsou nejnovější trendy z řady nahřívačů tabáku.

Na setkání jsme pozvali  terapeutku Petru Petrlíkovou, která má s tématy spojenými se závislostmi zkušenosti. Ta si pro nás připravila velmi zajímavé povídání o našich rituálech, které máme rádi. I když se někdy týkají našich závislostí, které patří k naší osobnosti. S Petrou si pak čtenářky povídaly i jednotlivě a konzultovaly s ní svůj vztah k závislosti. Sama se přiznala, že kouření je i jí vlastní. „Já jsem sama kuřačka a kouření ke mně patří. Když mi začaly vadit zplodiny a kouř, vyměnila jsem cigarety za alternativu, která mi vyhovuje. Bylo to pro mne přijatelné řešení. Pokud nad stejným problémem váháte, je rozhodnutí jen na vás a je důležité, aby vám vyhovovalo“.

Tak jsme se dostali až ke světu bez kouře z cigaret. Na večírek za námi přišly i známé osobnosti, zábavná „partička“ Richard Genzer a Michal Suchánek. Richard se nám svěřil se svými neřestmi i s tím, jak je rád, že už nekouří cigarety, jak se mu změnil život a jak si užívá moderních alternativ, které má k dispozici každý dospělý kuřák.

„Změnit svoje návyky a být jen na IQOS mi nedělalo velké problémy. Prostě jsem si řekl, že to zkusím a uvidím. Výsledek je, že jsem se k cigaretám už nevrátil.“ Richard i Michal rozproudili zábavu, kdo chtěl, tak se s nimi vyfotil, popovídali si s každým, byl to milý podvečer.

Na večírku také proběhla tombola o nové vůně, které nám dodaly značky, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Děkujeme za ně, každá z účastnic si tak odnesla dárek, který ji potěšil.

Jak hodnotily party naše čtenářky?

„Byla jsem ráda, že jsem si mohla zkusit nahřívač tabáku. Sice jsem o tom četla a slyšela, ale je to jiné, když si to zkusíte. Kouřím krabičku denně a vadí mi to.“ S tím se nám svěřila Radka z Prahy.

„Večírek jsem si moc užila a moc ráda jsem si popovídala s Richardem Genzerem o tom, jak přestal kouřit a co to udělalo s jeho postavou“ odpovídá Věra na dotaz, jak se jí akce líbila.

„Největším přínosem byl pro mne rozhovor s paní terapeutkou, jsem nerozhodná, vadí mi závislost a neumím s tím naložit. Její rady mne povzbudily“, říká Michaela, která přijela z Mělníka.

Podívejte se na naše fotky, jak jsme si večírek užili!

Blíží se novoroční plány a oblíbená předsevzetí, jak jste na tom vy se svými plány?

S čím byste chtěli skoncovat a co nového nastartovat?

Čtěte naše články, určitě se těmto tématům budeme věnovat.

Reklama