Včera jsme se vypravili na noční lyžování. Reklama na Snowhill.cz hlásá: „Naše skibusy jezdí každý den!"

Přes několik telefonátů s operátorkou na rezervacích jsem si telefonicky zamluvil místa na noční lyžování v Herlíkovicích včetně dopravy. Po obědě přišla zpráva, že se přihlásilo málo účastníků a že bus nejede. Rozhodli jsme se jet tedy autem. Místo srazu: Černý most - McDonalds. V Mekáči jsem byl o chvíli dříve a tak jsem tam dal rychle rychlé občerstvení. V tom ke mně přistoupil muž jižního tipu, představil se jako Chorche a zeptal se mne anglicky, jestli jedu lyžovat. Že prý tam čeká od 12.00 na skibus, ale ten že dosud nejel. Poznamenal jsem, že patrně ani jet neměl, neboť jsou inzerovány odjezdy ráno a odpoledne - a odpolední bus je zrušený, ale že může jet s námi autem. To s radostí přijal. Cestou nám vyprávěl, že je z Kolumbie a že navštívil Evropu. Na místě si šel půjčit výstroj a my jsme vyrazili na sjezdovku. Chorcheho jsme potkali asi za půl hodiny. Pochválil mi můj styl jízdy - tak jsem si pomyslel, že konečně viděl a ocenil moji jízdu znalec. Bylo neuvěřitelné, že jsem Chorcheho potkal v půlce svahu, vyjel na vleku, sjel podruhé a opět Chorche přede mnou. Zeptal jsem se, kde se učil lyžovat. Prý v Argentině, v Kolumbii sníh nemají. (Tak o čem to vlastně zpívají v té písničce medvídek z Bogoty?) Když jsem ale viděl, jak jede v pluhu, došlo mi, že mne nepředjel. Že on ten kopec jede dolů poprvé. No na Kolumbijce stejně výkon. Chvili jsem se mu snažil vtisknout nějaké základy lyžování, a potom jsem to vzdal. Asi za půl hodiny jsem si všiml, že Chorche má nového učitele. Tentokrát to byl dobrovolník z Polska. Ten se s ním trápil skoro hodinu, ale Chorche přešel z plužení do slušných obloučků.

U stánku nám poté nadšeně vykládal že už jel „very fast". A jaké má štěstí, že jel právě do Čech, kde si lidé tak hezky a nezištně pomáhají. Poslouchal jsem ho na půl ucha, protože mlel jako kulomet, a přemýšlel jsem, zda jsme nevytvořili nepravdivý obraz naší republiky v očích cizince. Najednou povídá, že i půjčovna je u nás „very cheap", platil prý jen 390 Kč.

Stál přitom zrovna pod cedulí půjčovna komplet 240 Kč. (Hned vedle byla taky cedule hlásající „Naše skibusy jezdí denně!" ) Potom dodal, že žil rok i v Německu, a tak si myslím, že ví už dost dobře, zač je v Evropské unii Bratwurst.

Tak teď přemýšlím, o čem ta příhoda vlastně byla. Asi fakt o tom lyžování. :-)

F@un