Sadská, 30. října 2006  další akce „z dílny“ občanského sdružení ŽIVOT JE HRA ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Sadská je na světě. Dne 1. listopadu odstartuje svou tradici předvánoční soutěž nazvaná Parker Vánoce na zkoušku. Je určena dětem i dospělým, jednotlivcům i skupinám. Soutěžit mohou rodiny, zájmové organizace či třídy mateřských, základních i středních škol.

Úkol je stejný pro všechny. Vyrobit a zaslat nám (ŽIVOT JE HRA, o. s., Jordán 135, 289 12 Sadská) nebo osobně přinést do rodinného centra (Palackého náměstí 3, Sadská) 

     Nejkrásnější ručně vyrobenou vánoční dekoraci

     Nejkrásnější ručně vyrobený vánoční dárek

     Nejhezčí vánoční obrázek  (kategorie pro děti 3-14 let),

a to nejpozději do 30. listopadu 2006.

 

Nejkrásnější výrobky z každé kategorie zvolí lidé sami. V týdnu od 4. do 8. prosince proběhne v Sadské:

     Vánoční Jarmark,

kde budou všechny obdržené výrobky vystaveny. Návštěvníci Jarmarku si výrobky mohou prohlédnout, hlasovat pro ten nejkrásnější, ale především si výrobky za libovolnou cenu odkoupit.

Současně všechny výrobky vyfotíme a umístíme:

     na webové stránky soutěže – www.zivotjehra.com/vanoce

     na portál Moje rodina – www.moje-rodina.cz 

Hlasování tedy bude probíhat nejen fyzicky na Vánočním Jarmarku, ale také přes internet.

Vždy tři NEJ výrobky z každé kategorie odměníme krásnými cenami – dekorační, aranžérské a výtvarné potřeby pro každého, kdo rád tvoří, poukázky do hypermarketů Globus či balíčky kreslících a malířských potřeb.

Pozor! Portál Moje rodina má pro výherce hlasování na jejich stránkách vlastní ceny. Pravděpodobnost výhry je tedy znásobena!

 

A navíc!

Peníze, které získáme prodejem obdržených výrobků, věnujeme na vánoční dárky dětem z Dětského domova v Nymburce a z Ústavu sociální péče v Milovicích.

 

Vyhlášení výsledků a předání peněz zástupcům obou ústavů proběhne v rámci Parker Vánoční besídky – Pod křídly andělů, dne 9.prosince 2006 v Sadské.

Na portálu Moje rodina bude probíhat hlasování až do 5. ledna 2007.

 

„Primárním cílem akce je získat peníze na vánoční dárky pro děti, které nemají své rodiny, nebo se svou rodinou z nějakého důvodu nemohou být,“ říká Anička Kracíková. „Peníze nenahradí lásku, kterou tyto děti potřebují nejvíce, ale udělají radost. Navíc za těmito penězi určitě láska je. Vždyť někdo si dá práci, věnuje čas, aby výrobek do soutěže vyrobil. A možná jeho motivem nebude jen vidina výhry. Třeba u jeho výroby stráví hezký čas se svojí rodinou či přáteli. A třeba vědomí, že jeho/její výrobek může někomu udělat radost nebo inspirovat, za trochu námahy taky stojí. A pak je tu někdo další, kdo si výrobek třeba koupí. Získá něco, co v běžném obchodě nenajde, utratí pouze tolik peněz, kolik sám/a uzná za vhodné a ještě odejde s hezkým pocitem, že vlastně věnoval peníze na dárky dětem z dětských domovů,“ vysvětluje Anička.

  

Poděkování:

Děkujeme Městu Sadská za finanční pomoc při realizaci akce, děkujeme Kulturnímu a informačnímu centru Sadská za pomoc při organizaci soutěže, Jarmarku i Vánoční besídky a děkujeme našemu generálnímu sponzorovi – společnosti Parker Hannifin s.r.o.

 

Podrobné informace o soutěži, rozhovory s ředitelkou Dětského domova v Nymburce a ředitelem Ústavu sociální péče v Milovicích, pozvánku na Vánoční Jarmark a mnohem více najdete na: www.zivotjehra.com/vanoce

 

 

ŽIVOT JE HRA je občanské sdružení, jehož hlavními cíli jsou:

 

  • Vybudovat a provozovat rodinné centrum volného času pro děti, mládež, dospělé i seniory v Sadské – pořádat kurzy, semináře, přednášky, zábavné akce a programy, zajistit hlídání pro maminky s dětmi, nabízet výlety a zájezdy s aktivním programem pro celou rodinu, apod. 
  • Vybudovat a provozovat venkovní areál volnočasových aktivit pro všechny bez rozdílu věku, kteří chtějí být aktivní.
Reklama