Brno před Vánocemi je krásné, nevšední město. Už teď jsou na největším náměstí Vánoční trhy, na kterých se můžete podívat na nejrůznější zboží, ale kromě toho i na ukázky řemesel, a pokud přijdete s dětmi, tak i na zvířátka.

Ale to samozřejmě není nic moc - trhy jsou v hodně městech, pokaždé jiné, ale taky skoro stejné - všude jsou stánky, trhovci, všude je cítit svařené víno a pečené kýty nebo klobásky. Co je tedy v Brně dalšího?

Kousek od náměstí stojí Palác šlechtičen. V něm se můžete podívat na výstavu věnovanou jednomu z nejstarších řemesel na našem území - totiž kovářství. Výstava je nazvaná "Není muže nad kováře" a je na ní k vidění například keltská pec nebo ukázky vozového kování.

A protože ženy zajímají i jiné věci, mohou se dát na opačnou stranu než jejich mužské protějšky - na Radnické je výstava grafik, nazvaná "Krajina ženy" od Mgr. Lenky Tiché.

A pokud chcete nakoupit opravdu kvalitní a originální dárky? Pak vám doporučím Obchodní galerii Orlí. Je tam 40 obchodů - tedy spíš obchůdků - a dá se tam skvěle vybírat. Od běžného zboží typu mobilních telefonů až po hedvábné originální oděvy... Ty ovšem nejsou ve stálé nabídce galerie, ale jsou umístěny ve výstavních prostorách. Název výstavy je Silk City - vítejte ve čtvrté dimenzi a najdete zde jednak ty už zmiňované hedvábné originály od Mgr. Lucie Žákové, ale i obrazy, plastiky a reliéfy od Mgr. Rudi Lorenze. Tato výstava trvá do 22. prosince. Má ovšem ještě jednu zvláštnost: dobrovolné vstupné bude v plné výši věnováno na diagnostiku a léčbu onkologických kožních útvarů.

A pokud vás ani tato nabídka nezaujala, pak vám nezbývá, než počkat do Štědrého dne a pak vyrazit ráno na krmení zvířátek - v brněnské zoo vás rádi uvítají...

   

Uvedené fotografie jsou z výstavy Mgr. Lucie Žákové.   

   
Reklama