Dobrý den redakce magazínu Žena-in,
 
dnešní Vaše téma mne hodně oslovilo. Vlastníme Boloňského psíka Olivera. Třetím rokem s ním zažíváme opravdu veselé i krušné chvilky. Před třemi roky jsme si ho dovezli jako malý uzlíček v košíčku. Dcera trpěla ztrátou našeho předešlého psa, a tak jsme se rozhodli pro plemeno, které je domácí a bude s ní moci trávit více času.

Olík byl velmi milý a poslušný pejsek. Postupem času, jak rostl, nesváděl boj s papučemi, nechával bez povšimnutí, knížky, boty, kytky. Novinovou čurací metodu zvládl na jedničku za čtyři měsíce, a tak se mu dostávalo od každého člena rodiny velkých pochval a drobných psích dárečků.
 
Pochvalovala jsem si, jak psa vedu, jak mi výchova jde... ovšem po roce nám náš drahý pejsek začal ukazovat, že pánem je u nás on, nikoliv my :-).

Několikrát jsme zatáháním za zátylek (trest který nám poradil veterinář), chtěli našemu broučkovi ukázat, že nesmí vrčet na paníčka, když se vracel utrmácen z práce. Že se nedá nic dělat a musí ho chtě nechtě pustit z předsíně do domu, že se mu nesmí zakousnout do ruky nebo kalhot. Všechny domluvy byly marné, naše princátko začalo uznávat v domácnosti, koho se mu zachtělo. Miluje totiž všechny, ale neuznává  nikoho :-).
 
Povely, které jako malý bravurně zvládal, přestal respektovat a dělal si prostě, co chtěl. Na procházce se na vodítku škrtil, táhl za sebou člena rodiny, že málem vlál, přestože má pouhých pět kilogramů. Po cestě chtěl navazovat přátelství s každým náhodným pocestným, kterému se předváděl jako cvičená opice. Sedl, lehl, podal pac :-).

Miluje  návštěvy, takže asi do pár minut má návštěva u nohou celý košík hraček, který patří Olíkovi. Vyžaduje si hraní a dovede návštěvu tak dokonale zmást těma svýma černýma kukadlama, že návštěva klekne a hraje si na honěnou, ani o tom v zápalu hry neví. Zkrátka a prostě, dovede ošálit úplně všechny, filuta jeden.
 
Někdy tak zlobí a dožaduje se pozornosti, že ho nabízíme i s výbavou zadarmo všem známým :-)... z toho je ale tak milý a dovede rozesmát celou rodinu, že bychom ho nevyměnili ani za nic :-). Je to prostě náš nezbeda s andělským pohledem.
 
Upřít se mu nesmí, že je to pes velmi čistotný, což oceňuji.
 
Bydlíme totiž za městem a kolem domu nám chodí mnoho páníčků a paniček venčit své miláčky, po kterých na trávníku před domem zbývají nevábné kopce i kopečky psích exkrementů. Pouze jeden pán ví, co se sluší a patří. V létě i v zimě po svém psovi uklizí.
 
Zdravím všechny milovníky němých tváří. Přeju hodně štěstí a zdraví do nového roku a zároveň bych chtěla poprosit nás, všechny chovatele psů, abychom byli ohleduplní a dbali na náhubky na procházkách a také měli vždy u sebe v kapse igelitový sáček. Nikomu z nás to nic neudělá :-).

Také bych chtěla touto cestou poprosit lidi, kteří svého pejska nezvládají, ať ho raději darují nebo dají do útulku. Určitě je to pro psa menší stres, než když ho zanedbávají a jak vídím v mém okolí i mučí a týrají. Němá tvář, která se neumí bránit, si takové zacházení nezaslouží.
 
 
Zdraví milovnice všech němých tváří.
 
Evalota

Olík dospěl, nenechá si poroučet. Sice vás tahá na vodítku, ale kde byste takového druhého koumáka našli?

Je váš pes takový filuta jako Olík? Kamarádí se s každým na potkání?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama