Milá redakce,
nikdy jsem na vaše témata nereagovala, ale dnes mám k tématu co dodat. Od svých 14 let jsem od své maminky ke všem narozeninám, svátku, Vánocům a jiným příležitostem dostávala ty "skvělé" věci do výbavy. Nedokážete si představit to nadšení čtrnáctileté puberťačky, když pod stromečkem najde sadu vařeček, kuchařku nebo květované povlečení.... Nenáviděla jsem tyhle dárky. Jenomže maminka očekávala mé nadšení z jejích darů, takže jsem ho pokaždé předváděla... Vím, že to není pěkné, ale ona na to čekala a já ji nechtěla ublížit hloupýma připomínkama. No a tak se pod maminčinou postelí každým rokem víc a víc rozrůstala moje výbava a já už otupěla a zvykla si.

Je to asi půl roku, co jsme si s přítelem koupili malý byt. Na bydlení jsme si vyřídili hypotéku, měli jsme nějaké korunky našetřené bokem a já si myslela, že za to nakoupíme vše potřebné. Ale omyl. V dnešní době je vše tak drahé a penízky jsou kulaté a rychle se rozkutálí. I naše konto se velice zužovalo a to jsme pořidili pouze základní věci jako je pračka, postel, stůl.... A najednou jsem si vzpomněla na svoji výbavu. Jojo... tenkrát poprvé jsem tyto dárky ocenila. Připravenost mé drahé maminky mi nejen ušetřila spoustu starostí i peněz, ale hlavně mi opět dokázala, že nikdo to se mnou nikdo nemyslel líp než ona. I když jsem to jako -náctiletá nemohla pochopit. Najednou jsem měla vše.... hrnce, talíře, hrníčky, příbory, utěrky, ručníky, povlečení, peřiny....
Moje maminka je prostě zlatá a nikdy jí to nezapomenu.
A jsem si víc než jistá, že jestli já někdy budu mít dceru, tak budu dělat to samé. S věkem to určitě taky ocení....


Ale ano, dovedeme si představit, s jakým nadšením rozbalovala čtrnáctiletá puberťačka sadu vařeček :-)))
Jak to tady dneska čtu, tak nevím, jestli bych neměla svůj přístup ještě přehodnotit. Tolik mladých žen, šťastných, že se jim maminka i přes jejich odpor postarala o výbavu... Aby mě to dcerunka nakonec ještě nevyčetla. Díky za příspěvek!

Reklama