Jak byste se cítili, kdybyste ztratili nejdůležitějšího člověka ve vašem životě a druhý den ráno se probudili a zjistili, že je živý a zdravý? Mysleli byste si, že to byl jen zlý sen, nebo předzvěst nějaké budoucí tragédie?

To je základní myšlenka psychothrilleru režiséra Mennana Yapo, který vstoupil do českých kinosálů 31. května.

Linda (Sandra Bullock) žije to, pro co se vžilo označení Americký sen – má dům, dvě děti a milovaného manžela. Zkrátka ten ideální život, který si všichni malujeme. Je tady ale také hypotéka, monotónnost každodenního života a vzájemné odloučení, které potká spoustu lidí, jimž se díky různým životním tlakům začne rozpadat láskyplný vztah.

A v tomhle okamžiku začíná náš příběh a s ním i všechny ty tajuplné okolnosti. V jeho středu je už poněkud otupělá žena a podobně netečný manžel. Lindin život je perfektní až do chvíle, kdy dostane zprávu, že její muž Jim zemřel při automobilové nehodě. Otázkou však zůstává, zda nejde opravdu pouze o představy?

Když se Linda následující ráno probudí, její manžel je živ a zdráv. Celé neštěstí nejprve považuje za noční můru, ale pak se to stane znovu – některá rána nachází manžela vedle sebe, zatímco jindy se probouzí jako vdova. Dny svého života prožívá nepochopitelně na přeskáčku.

Lindina traumatizující předtucha uvede do pohybu sled podivných událostí, které mění tok času. A když ji pak záhadné okolnosti dovedou ke zjištění, že její perfektní život možná nebyl takový, jak se zdálo, ocitá se její svět vzhůru nohama a vyvolává další otázky - kdybyste měli šanci otočit se o 180° a něco napravit, udělali byste to? Nebo raději pokračovali dál a snažili se svůj život změnit? To je ta křižovatka, na níž se Linda ocitne – má se pokusit vrátit do svého starého života a zachránit manžela, nebo začít úplně nanovo?
Reklama