Dovolená by měla být časem radosti. U těch prvních společných bývá větší pravděpodobnost, že se to i splní. Ale ne vždy to bohužel platí. Naopak. Občas nám tyto „zátěžové testy“ otevřou včas oči a přinutí k zamyšlení, zda takto to skutečně v dalších letech chceme.

Třicetiletá Patricie se na svou první dovolenou se svým milým velmi těšila. Jejich vztah trvá již delší dobu, ale protože každý mají zatím práci v jiném městě, jde spíš o známost tak trochu na dálku. Vídají se sice téměř každý víkend, jdou do kina nebo si udělají nějaký výlet, ale druhý den se opět vracejí k svému standardnímu životu.

  • Plánují, že se k sobě nastěhují. A je to právě Patricie, která bude muset kvůli tomuto životnímu mezníku opustit svou práci, bydlení a posunout se o kus dál. Teď váhá, zda to vlastně vůbec takto chce.

Měla to být romantická dovolená snů, která nám jen potvrdí naše odhodlání sdílet společně život,“ začíná své vyprávění drobná černovláska, na které je vidět, že si ještě před pár dny užívala jižního sluníčka. „Ale celé se to tak nějak pokazilo,“ dodává suše.

Celkem náročná cesta prý ubíhala v pohodě a Patricie oceňovala, jaký je její vyvolený dobrý řidič. Dlouhou cestu odřídil sám a ještě byl schopen téhož večera vyrazit na večeři do příjemné restaurace. Sám to dokonce navrhl.

  • Po chutném jídle následovala procházka po setmělé pláži. „Zkrátka romantika jako blázen,“ směje se mladá žena a dodává, že kouzlo pominulo, jakmile přišli na pokoj.

Jindřich, který pracuje jako IT, se omluvil, že se musí na chvíli připojit na internet. Po necelých dvou minutách mu zazvonil SKYPE. Byli to jeho rodiče. „Poprvé jsem na tom neviděla nic špatného. Sama jsem sice svým rodičům poslala jen sms, že jsme dobře dojeli a že je tu krásně, ale pokud dává někdo přednost tomuto způsobu sdělení, je to jeho volba,“ pomyslela si prý celkem logicky v tom okamžiku Patricie.

  • Akorát ji zarazilo, že hovor se odehrává po půlnoci a že Jindřichovi rodiče prostřednictvím kamery na note booku „prošli“ celý jejich hotelový pokoj, včetně koupelny, kde se ona právě chystala do sprchy. Jindřich totiž s přístrojem v ruce obcházel veškeré zařízení a vše jim podrobně ukazoval.

Skype
Foto: Shutterstock.com

To ještě netušila, že tohle se bude opakovat, kdykoliv se její vyvolený připojí na internet. A že se připojoval často. Hovory přes SKYPE probíhaly někdy i třikrát denně. Jindřichovi rodiče tak viděli nejen pokoj, ale také ranní výhled z balkonu, odpolední… nakrájený meloun, který Patricie právě připravila. A více či méně oblečenou Patricii, která neměla v malém pokoji před kamerou často kam prchnout.

Vrcholem bylo, když jednou opět zazvonil SKYPE a můj miláček se k němu vrhnul z toalety, na které byl, zatímco  já se naopak snažila pláchnout na to místo, protože jsem se zrovna převlékala a měla na sobě zase jen spodní prádlo. No a on mi, jak se bezhlavě hnal k noťasu, nechtěně podrazil nohy,“ zuří ještě dnes společnou dovolenou zklamaná žena.

Nevadilo jí ani tak natlučené koleno, ale fakt, že její přítel jí začal připadat trochu jako pomatenec.

V hlavě jí vířily otázky: Je normální, aby dospělý chlap tak často rozprávěl se svými rodiči? A proč musí ten hovor přijmout vždy v co nejkratším čase? To se na to nemůže vykašlat a případně za chvíli prostě zavolat zpátky? A chci s ním vůbec za takových okolností být?

Tu poslední otázku si Patricie klade ještě dva týdny po jejich návratu…   

Přečtěte si také:

Reklama