Chceme vás ujistit, že s vámi není nic v nepořádku, dělají to všechny, ale málo která žena to přizná.

Ženské tělo je složitý mechanismus a je někdy velmi těžké dosáhnout orgasmu, proto se občas stane, že ho prostě předstíráte.

org.jpg
Foto: Shutterstock

Existují čtyři hlavní důvody, proč se to děje:

  • Nechcete zklamat drahou polovičku. Je známé, že pokud muž nedokáže ženu přivést k orgasmu, považuje se za neschopného a pravděpodobně z toho nebude mít dobrou náladu. Vy jste ale zrovna v situaci, kdy máte rozhozené hormony nebo prostě cítíte, že se to nepovede, tak je někdy lepší si zahrát na herečku a partnera potěšit. Nikomu tím neublížíte, ba naopak, uspokojíte.
  • Nedokážete dosáhnout vrcholu. Výzkumy ukazují, že až 20 % žen není schopna dosáhnout orgasmu, a dokonce se to nemusí v jejich životě nikdy povést. Jenže který muž je spokojený v posteli se ženou, které se nic nelíbí? Odpověď znáte.
  • Chcete vzrušit partnera. Kterého muže nevzrušuje žena, které se jeho dotyky líbí? Moc dobře víte, že všechny. Navíc ve filmech pro dospělé je to v 98 % jen o předstírání a hraní rolí. Z předstírání ale pak lehce může dojít k opravdovému orgasmu, takže si vlastně pomůžete.
  • Špatné rozpoložení a nevhodná situace. Možná patříte do té skupiny žen, která nemá s orgasmem problém, ale někdy se nachází v situaci, kdy to prostě nejde. Bolí vás hlava, máte jiné myšlenky, jste ve stresu nebo máte čas jen na rychlovku a bez mazlení vám to nejde. Chcete se vyhnout otázkám, podezřívavým pohledům a již zmíněné nespokojenosti partnera, tak je předstírání mnohdy lepší variantou.

Kdy je předstírání spíše na škodu?

V případě, že cítíte, že to s vámi partner neumí a vám se jeho dotyky moc nelíbí, nemá cenu orgasmus předstírat. On si sice bude myslet, že jste spokojená, ale vy se jen budete trápit. Buď si o tom společně můžete promluvit, ale opatrně nebo prostě převezměte dominantní roli a v intimních chvílích partnera naveďte a přesně mu ukažte, co se vám líbí. To by mohlo problém hravě vyřešit. Základem je totiž komunikace a upřímnost ve vztahu.
 
Nikdy nedopusťte, aby se partner dozvěděl, že orgasmus sem tam nebo snad vždy předstíráte. To byste si mohla zavařit na pěkný problém, takže by to mělo zůstat takovým vaším tajemstvím.
 


Zdroje: autorka článku, Lifee, Psychology today, The Gurdian

Reklama