Číslo deset zdobí ve finále České Miss 2016 Dominiku Košťálovou (22) z Českých Budějovic, studentku fyzioterapie na Jihočeské univerzitě. Sympatickou zpěvačku do soutěže krásy přihlásila její kamarádka. „Postavila mě před hotovou věc, a tak jsem šla,“ směje se.

domca5

Kdyby ses měla představit úplně neznámému člověku maximálně ve dvou větách. Co bys o sobě řekla?
Jsem milá holka, která si kdykoliv a kdekoliv neustále zpívá, a je hrozně ráda středem pozornosti.

Co ráda děláš?
Mým největším koníčkem je zpívání. Už od čtyř let. O dva roky později jsem začala chodit na hodiny zpěvu a časem i na celostátní pěvecké soutěže. Bylo mi deset let, když jsem hned tu první vyhrála. Už ve třinácti letech jsem pak začala zpívat s budějovickou kapelou Yamaband, kde jsem byla nejmladší. Vystupovali jsme na plesech a podobných akcích a já se ještě víc rozzpívala. Od šesti let jsem také dělala závodní fitness aerobik, to mi vydrželo dvanáct let. Náš největší úspěch byl druhé místo na mistrovství světa. To jsou mé největší koníčky. Na víc věcí jsem už ale, kvůli neustálým tréninkům a škole, moc času neměla.

domca1

A modelingu ses někdy věnovala?
Zatím vůbec, když tedy nepočítám, že jsem jednou nafotila pár fotek pro kadeřnictví. Poslední dobou se mě na to, proč se modelingu nevěnuji, ptalo čím dál víc lidí, a tak jsem nakonec nebyla ani proti tomu jít do České Miss.

Co ti dokáže udělat radost?
Paradoxně jsou to ty největší maličkosti. Dokáže mě třeba rozbrečet západ slunce, což se mi stalo třeba i na soustředění v Thajsku. To pak člověk v tu chvíli nic jiného nepotřebuje.

Co tě napadne, když se řekne bohatství?
Že kazí člověka. Spousta lidí vidí bohatství v tom, že má peníze a kupuje si za ně vše, i lidi. Ale pro mě bohatství spočívá naopak v tom, že má člověk úctu k ostatním lidem a váží si jich.

domca2

Co bys ze svého života vymazala?
Asi nic. Věci se dějí, jak mají a naopak – neúspěchy, které máme, nás posouvají dál.

Bez čeho bys naopak nemohla žít?
Bez své rodiny.

Co tě dokáže pořádně naštvat?
Když se někdo povyšuje nad ostatní a vyskakuje si na ně. To mě dokáže rozčílit a těch lidí se vždy zastanu. Všichni jsme si rovni a měli bychom se k sobě chovat slušně.

domca3

Vrátila ses ze soustředění v Thajsku. Jak bys zareagovala, kdyby před tebe někdo postavil talíř praženého hmyzu jako uvítací pokrm?
Já bych do toho asi nešla, hrozně se toho bojím. Jedině kdyby mi zavázali oči a já nevěděla, co jím.

Když je řeč o Thajsku, co tě tam nejvíce nadchlo?
Byla jsem tam po poprvé a potvrdilo se to, co každý říkal. Že jsou tu lidé veselí a pořád se smějí. Nikdo se nikam nehrne. Chutnalo mi i místní ovoce a thajské jídlo, tedy pokud nebylo vyloženě pálivé. Nadchla mě ale i různá místa, třeba nádherné chrámy a příroda.

Čemu by ses chtěla jednou věnovat?
Určitě chci dodělat vysokou školu, už mi zbývá poslední rok. A také bych se chtěla více věnovat zpěvu. Kdo ví, třeba se nějaké další nabídky časem objeví.

domca4

Zdroj foto: Lukáš Navara

Čtěte také:

Reklama