Číslo dva má ve finále Česká Miss 2016 Lucie Dušková (19) z Plzně, která studuje v Praze na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Aby podala přihlášku do castingu, jí poradila známá a rodiče ji v tom podpořili. Aby ne, když je už od patnácti let tělem i duší modelkou.

lucie6

Kdyby ses měla představit úplně neznámému člověku maximálně ve dvou větách. Co bys o sobě řekla?

Asi bych mu řekla, že jsem člověk, který ho nezklame, když on nezklame mě. A také že jsem člověk, od kterého může hodně očekávat.

Co ráda děláš?

Mám ráda pohyb. Věnovala jsem se závodně týmovému aerobiku, se kterým jsem skončila kvůli zdravotním problémům. Ale radost z práce s tělem a hudbou, s rytmem, ta mi zůstala. Proto se teď věnuji tanci. Chodím na lekce různých stylů, ať už street dance, disco dance, latinu... Chtěla bych toho vyzkoušet co nejvíc. Mimo to ráda trávím čas s přáteli, rodinou, nebo třeba s pejskem.

A modelingu ses někdy věnovala?

Ano od patnácti let jsem zaregistrovaná v modelingové agentuře. Takže mám zkušenosti s módními přehlídkami i s fotomodelingem.

lucie2

Co ti dokáže udělat radost?

Úplně mi stačí nějaké malé gesto. Nedokážu teď říct, co přesně. Třeba nějaké gesto z lásky, které mě překvapí, a je myšleno od srdce.

Co tě napadne, když se řekne bohatství?

To je různé. Třeba to, že je někdo bohatý, když má kolem sebe rodinu, spoustu přátel a je zdravý. To je podle mě ta nejlepší varianta. Spoustu lidí ale spíš napadne, že bohatý je ten, kdo má majetek, peníze… Ale to rozhodně neznamená všechno.

Co bys ze svého života vymazala?

Ničeho ve svém životě nelituji, ale určitě bych vymazala třeba nějaké hádky. Co se týče lidí, kteří přišli do mého života, nevymazala bych nikoho. I když byli někteří z nich negativní a ublížili mi. Je dobře, že mi do života vstoupili, byla to další zkušenost, bez které bych se třeba nedokázala pohnout dopředu.

lucie3

Bez čeho bys naopak nemohla žít?

Momentálně jsem ještě v takovém stadiu, že asi bez rodiny. Nedokážu si představit, že by tu pro mě nebyla. Pořád ještě potřebuji mít maminku na blízku. Kdyby byla řeč o materiálních věcech, tak bych asi nemohla žít bez mobilního telefonu. V dnešní době je to moje druhá ruka a v této branži je to hlavně o kontaktech, kdo mě sežene.

Co tě dokáže pořádně naštvat?

Když někdo lže, není upřímný a dělá naschvály.

Vrátila ses ze soustředění v Thajsku. Jak bys zareagovala, kdyby před tebe někdo postavil talíř praženého hmyzu jako uvítací pokrm?

Rozhodně bych se na to netvářila. Ale když už by mi to nabídli a já věděla, že to asi nebude nic hrozného, nechtěla bych je urazit. Určitě bych ochutnala, ale jen kousíček. Byla by to zase další zkušenost.

lucie4

Když je řeč o Thajsku, co tě tam nejvíce nadchlo?

Byla jsem v Thajsku poprvé a celkově poprvé i takhle daleko. Nadchla mě kultura a lidi, všechno je tam tak strašně odlišné! Lidi se usmívají mnohem víc, než u nás.

Čemu by ses chtěla jednou věnovat?

Můj prvotní sen je být modelkou. To mě opravdu baví a svým způsobem i naplňuje. Ale dobře vím, že to není práce, která by se dala dělat navždycky. Proto bych se časem ráda stala třeba moderátorkou, pohybovala se okolo médií. Baví mě komunikovat a pracovat s lidmi.

lucie1

Čtěte také:

Reklama