Číslo osm značí ve finále České Miss 2016 Michaelu Hávovou (22) z Prahy, vysokoškolskou studentku cestovního ruchu. Na nejlepší kamarádku, která ji na poslední chvíli přihlásila, byla zprvu naštvaná. Nakonec se ale nechala přemluvit a je za to ráda.

misa5

Kdyby ses měla představit úplně neznámému člověku maximálně ve dvou větách. Co bys o sobě řekla?
Jsem střelená holka, která má smysl pro humor a nezkazí žádnou legraci.

Co ráda děláš?
Baví mě sport, ale spíše míčové sporty. Fitness nemám ráda. No a pak všechno, co se módy a líčení týče. Ráda chodím nakupovat. Stačí mi ale jen vyrazit do obchodu s kamarádkami nebo s mamčou a dívat se. Nemusím rovnou utrácet.

A modelingu ses někdy věnovala?
Vlastně vůbec ne. Snad jen, že jsem byla modelkou pro focení líčení v jedné agentuře, ale jinak nic.

misa3

Co ti dokáže udělat radost?
Nakupování! Dokážu se při něm naprosto odreagovat. Když mám nějaký stres, jdu do obchodu a prohlížím si oblečení. Uklidňuje mě to.

Co tě napadne, když se řekne bohatství?
Pro mě je bohatstvím moje rodina, zázemí a hodní lidé kolem mě.

Co bys ze svého života vymazala?
To nevím. Přijde mi, že ničeho, co se v mém životě stalo, nelituji natolik, abych to úplně vymazala. Díky špatným věcem člověk pozná chyby a může na nich pracovat.

misa1

Bez čeho bys naopak nemohla žít?
Bez mojí rodiny. S našima máme skvělý vztah. S mamkou jsme jako Gilmorova děvčata. Jsme pořád spolu a jsme úplně stejné. Dokážeme si ze sebe udělat srandu, což je důležité.  Zní to možná jako klišé, že je pro mě maminka tím nejlepším člověkem, ale je to skutečně tak.

Co tě dokáže pořádně naštvat?
Faleš a přetvářka. Hrozně mě štve, že se kolem mě v poslední době ukazuje u některých lidí, které jsem si myslela, že dobře znám.

misa2

Vrátila ses ze soustředění v Thajsku. Jak bys zareagovala, kdyby před tebe někdo postavil talíř praženého hmyzu jako uvítací pokrm?
Jelikož jsem v Thajsku už byla, s přítelem, tak s tímto mám dobré zkušenosti. Zkoušela jsem kobylky a vosy, ty nebyly špatné. Ale třeba larva, ta už moc dobrá nebyla. Chutnala trochu po zemině. Ale celkově mi hmyz nevadí a nebráním se to vyzkoušet. Když už tu člověk jednou je, tak ať to vyzkouší.

Když je řeč o Thajsku, co tě tam nejvíce nadchlo?
Pohostinnost a usměvavost místních lidí. U nás se lidi totiž často mračí. Běžně se mi tu stává, že někoho pozdravím a on mi ani neodpoví. Ale v Thajsku jsou uctiví a přátelští, to mám ráda.

Čemu by ses chtěla jednou věnovat?
To je otázka… Nejsem si úplně jistá, jestli bych se chtěla v budoucnu věnovat právě cestovnímu ruchu, který momentálně studuji. Na tuto školu jsem šla hlavně kvůli tomu, abych měla větší rozsah informací v této oblasti. Ale mnohem více mě láká věnovat se módě, konkrétně svému butiku, který s tetou pomalu, ale jistě rozjíždíme. V oboru módy a kosmetiky bych ráda zůstala a doufám, že se tak i stane.

misa4

Zdroj foto: Lukáš Navara

Čtěte také:

Reklama