Sedmička zdobí ve finále Česká Miss 2016 Adélu Rezkovou (21) z Uherského Hradiště, studentku Speciální pedagogiky na Masarykově univerzitě v Brně. Do soutěže se přihlásila sama, protože když se pro něco rozhodne, jde si za tím.

adela6

Kdyby ses měla představit úplně neznámému člověku maximálně ve dvou větách. Co bys o sobě řekla?

Jsem hrozně tvrdohlavá a vždy jsem dělala, co jsem sama chtěla. A zatím se mi vyplatilo jít si za tím, co chci.

Co ráda děláš?

Od malička moc ráda cestuji. Už ve skautu jsme trávili každý víkend někde jinde, jezdili na závody, na různé tábory. Na střední škole na cestování už ale nebyl čas. Teď na vysoké škole je to jiné. Proto se toho snažím využít a cestovat co nejvíc.

A modelingu ses někdy věnovala?

Věnuji se mu od osmnácti let, kdy jsem vyhrála jednu místní soutěž krásy, ale ne často. Zatím jsem měla jen pár přehlídek v Česku. Nejsem totiž úplně modelingový typ. Jsem hodně výrazná, takže by o mně v zahraničí asi ani nebyl zájem. Já navíc raději předvádím sama sebe, než abych dělala, že já na mole vlastně nejsem a předváděla jen daný model. Proto dávám přednost soutěžím krásy, naposledy třeba na Tchaj-wanu. Tam je to o osobnosti, ne o naučených pózách.

adela4

Co ti dokáže udělat radost?

Velká čokoláda nebo nějaký výborný dortík. Ještě před rokem jsem byla schopná sníst tři velké čokolády za den. Klidně jsem se v jedenáct večer oblékla a běžela pro ni do obchodu. Ale to je už docela problém, musela jsem to omezit. S postavou sice žádný větší problém nebyl, ale řekla jsem si, že tělo více potřebuje jiné živiny, než sladkosti.

Co tě napadne, když se řekne bohatství?

Hodně lidí v první řadě napadnou peníze, dům, bazén, auto. I mě to asi napadne jako první, ale když se nad tím zamyslím, člověk je bohatý tehdy, když je šťastný. Ke štěstí potřebuje mít někoho blízkého, kdo je mu oporou. A také být vyrovnaný se svým životem, s tím, co dělá. A nesmí závidět ostatním, to pak nikdy nebude šťastný.

Co bys ze svého života vymazala?

Nevymazala bych nic. Všechny věci přicházejí, aby se z nich člověk poučil. I když jsem v životě udělala hodně hloupostí, tehdy jsem to udělat chtěla. Důležité je poučit se z toho a neopakovat je.

adela7

Bez čeho bys naopak nemohla žít?

Těch věcí je určitě hodně. Určitě bych byla nešťastná, kdybych zůstala někde na opuštěném ostrově bez své rodiny, malé sestřičky, kamarádů. Potřebuji kolem sebe lidi!

Co tě dokáže pořádně naštvat?

Když se se mnou někdo nebaví, ignoruje mě. Jsem mnohem raději, když mi vynadá, řekne, co mu vadí.

Vrátila ses ze soustředění v Thajsku. Jak bys zareagovala, kdyby před tebe někdo postavil talíř praženého hmyzu jako uvítací pokrm?

Usmála bych se, to tam platí na všechny. Když by ale přesto chtěli, abys ochutnala, vůbec bych si to neužívala. Vybrala bych si toho nejmenšího broučka s nejmenšími nožičkami. Ale když mě někdo vyhecuje, dokážu se překonat.

adela2

Když je řeč o Thajsku, co tě tam nejvíce nadchlo?

Strašně se mi líbil thajský box. I když jsem se při tréninku s boxerem trochu bála, že ho omylem kopnu do nosu. Bylo to pro mě něco nového. Jinak já v Thajsku už byla před rokem.

Čemu by ses chtěla jednou věnovat?

Nedokážu si představit, že bych seděla někde zavřená, ve stereotypu. Časem by mě bavilo mít třeba vlastní školku, kde člověk pořád vymýšlí nějaké aktivity. Potřebuji se potkávat s lidmi. Jsem hyperaktivní, a mám ráda hodně cílů.

adela5

Zdroj foto: Lukáš Navara

Čtěte také:

Reklama