S číslem šest bojuje ve finále Česká Miss 2016 o přízeň poroty Šárka Zdvořilá (19) z Orlové–Lutyně, která pracuje v hotelnictví. Modelingu se už nějaký ten rok věnuje, a tak bylo jen otázkou času, kdy pošle přihlášku do soutěže krásy. Ale má i záložní plán, která vás možná překvapí…

sarka3

Kdyby ses měla představit úplně neznámému člověku maximálně ve dvou větách. Co bys o sobě řekla?

Že jsem bláznivá, milá a chovám se podle toho, jak se ke mně chovají ostatní. A také že moje vtípky nesmí brát až tak vážně.

Co ráda děláš?

Moc mě baví kreslení. Věnuji se mu už od školky, kdy mě mamka přihlásila na výtvarku. Snažím se v něm zlepšovat a myslím, že mi to i jde. Ráda kreslím podle fantazie. Vypnu hlavu a nechám ruku, aby kreslila, co chce. Také ráda jezdím na výlety, cestuji, miluji přírodu, hory. Sednu si třeba na louku někde na vrcholku a celý den jsem schopná pozorovat krajinu pode mnou. Mám ráda i vodu, koupání, vařím a čtu knížky. Třeba Pyramidy od Babanina, kde je detailně rozebrané, jak jsou postaveny podle hvězd. Teď právě čtu Tajemství záhad, což je o vesmíru a duchovních věcech, záhrobí...

A modelingu ses někdy věnovala?

Ano, už asi tři roky. Byl to můj sen a já si za ním šla.

Co ti dokáže udělat radost?

Štěstí druhých a úsměv.

sarka2

Co tě napadne, když se řekne bohatství?

Láska.

Co bys ze svého života vymazala?

Snažím se brát věci takové, jaké jsou. Se vším jsem tak nějak vyrovnaná. A co bylo, bylo.

Bez čeho bys naopak nemohla žít?

Bez lásky. Bez materiálních věcí se žít dá. Ale když mám být hodně materialistická, tak nemůžu žít bez čokolády. Jsem „čokoládoholik“.

Co tě dokáže pořádně naštvat?

Když se přede mnou někdo přetvařuje a lže, ale já znám pravdu. A také to, když něco dlouho plánuji, protože to ten dotyčný nechal na mně, ale on to nakonec úplně změní.

sarka1

Vrátila ses ze soustředění v Thajsku. Jak bys zareagovala, kdyby před tebe někdo postavil talíř praženého hmyzu jako uvítací pokrm?

V duchu bych si řekla, jestli to myslí vážně. Strčila bych si jídlo do pusy, ale rozhodně bych ho nežvýkala. Určitě bych ale nějaké brouky vzala na ochutnání přítelovi, který to chce zkusit.

Když je řeč o Thajsku, co tě tam nejvíce nadchlo?

S tamní kulturou jsem tak nějak počítala, ale nadchla mě příroda. Motýli, ptáci… Miluji i palmy, moře, pláže, mušle, takže jsem tam byla šťastný člověk.

Čemu by ses chtěla jednou věnovat?

Chtěla bych se živit modelingem. A kdyby to nevyšlo, nebo až na to nebudu mít věk, ráda bych si udělala kurz na tatérku. Už nyní kreslím návrhy na tetování. To je můj druhý plán.

sarka4

Zdroj foto: Lukáš Navara

Čtěte také:

Reklama