Pětku nosí ve finále Česká Miss 2016 Nikola Kovaříková (22) z Napajedel u Zlína, studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Modelingu se věnuje už delší dobu, ale k poslání přihlášky do soutěže krásy dlouho sbírala odvahu. Přesvědčil ji až její přítel.

nikola6

Kdyby ses měla představit úplně neznámému člověku maximálně ve dvou větách. Co bys o sobě řekla?

Jsem spolehlivá, cílevědomá a dochvilná.

Co ráda děláš?

Škola mi zabírá většinu času a je zároveň i mým koníčkem. Ráda cestuji, zajdu si do fitka. Tam se teď snažím chodit pravidelně, zacvičit si alespoň třikrát týdně. I knížky mám moc ráda, hlavně ty podle skutečných událostí. Naposledy jsem četla Útěk z tábora 14.

A modelingu ses někdy věnovala?

Pohybuji se kolem něho už od osmnácti let, takže za sebou už pár přehlídek a focení mám.

nikola3

Co ti dokáže udělat radost?

Když udělám radost někomu jinému. Třeba ten pocit, když přijedu k babičce a s něčím jí pomůžu.

Co tě napadne, když se řekne bohatství?

Když je člověk zdravý a má rodinu. Není to o hmotném bohatství.

Co bys ze svého života vymazala?

Asi nic. Snažím se jednat tak, abych v budoucnu ničeho nelitovala. Než něco udělám, tak o tom přemýšlím.

nikola2

Bez čeho bys naopak nemohla žít?

Bez své rodiny. A bez své postele! :-)

Co tě dokáže pořádně naštvat?

Když mě někdo ignoruje, neposlouchá. Nesnáším také neupřímné lidi, kteří si hrají na největší kamarády, ale za rohem začnou pomlouvat. Nebo lidi, kteří ubližují druhým.

nikola1

Vrátila ses ze soustředění v Thajsku. Jak bys zareagovala, kdyby před tebe někdo postavil talíř praženého hmyzu jako uvítací pokrm?

Kdybych odmítla, tak bych je tím urazila. A oni jsou tak milí a usměvaví! Už takhle mi trhalo srdce, když mi naservírovali pálivou polévku, kterou nezvládnu sníst, a oni byli takoví smutní, když odnášeli plný talíř. Takže hmyz bych neodmítla. Přiznám se, že už jsem jednou zkoušela kobylku. A není to zase tak hrozné. Většinou je to v takovém sladkém nálevu, takže to člověku tak nepřijde.

Když je řeč o Thajsku, co tě tam nejvíce nadchlo?

Nejvíce mě nadchli právě ti lidé. Dokážou si života užívat a žít z toho, co mají. Jsou pozitivní. Byla jsem v Thajsku poprvé, nikdy jsem tak daleko nebyla.

Čemu by ses chtěla jednou věnovat?

Studuji práva, takže bych jednou ráda pracovala někde ve veřejné správě. Ne že bych dělala přímo advokacii, ale bylo by fajn dostat se třeba někam na ministerstvo. Modeling jako práci neberu, spíše jako koníček.

nikola4

Zdroj foto: Lukáš Navara

Čtěte také:

Reklama